• Rekrutacja do klasy pierwszej

• Szanowni Rodzice! Postępowanie rekrutacyjne do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. W.H. Gawareckiego w Małej Wsi prowadzone będzie w dniach 1.03.2023 – 17.03.2023. Serdecznie zapraszamy w dniach 27.02 - 17.03 w godzinach 8.00-9.00 po odbiór niezbędnych dokumentów (tj. zgłoszeń, wniosków i deklaracji). W wersji elektronicznej dokumenty dostępne są tutaj:

Zasady_rekrutacji_do_klasy_pierwszej_2023-24.pdf.

• Jump Park i inne atrakcje

• 10 lutego w ostatni dzień nauki przed wyczekiwanymi przez wszystkich feriami zimowymi klasy 6a i 6b udały się do Płocka do kina Helios na film "Avatar - istota wody". Projekcja w okularach 3d i znakomite efekty przerosły ich oczekiwania. Następnie uczniowie udali się do Jump Parku, aby wyrzucić z siebie pokłady niespożytej energii. A na koniec posiłek, powrót do domu i od godziny 19 nocowanie w szkole.

• Hołd dla powstańców styczniowych

• Z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego delegacja uczniów złożyła kwiaty pod figurą Matki Bożej w Dzierżanowie. Figurę w parkowej alei ustawiono nad powstańczą mogiłą. Prawdopodobnie spoczywają tu polegli bohaterowie z potyczki pod Słominem w styczniu 1863 roku.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• O bezpieczeństwie w Sieci i nie tylko przypomnieli nam przed feriami szkolni specjaliści od mediów. Nie zabrakło quizów i konkursów dla młodszych i starszych. Na najbliższe tygodnie życzymy bezpieczeństwa, odpoczynku i spokoju oraz jak najmniej czasu spędzanego z nosem w smartfonie.

• "Czerwony Kapturek" dla Babć i Dziadków

• "Zamiast Czerwonego Kapturka zjedz ogórka" - takie było przesłanie znakomitego występu pierwszoklasistów dla Babć i Dziadków z okazji Ich święta. Młodzi aktorzy przygotowani przez panie Agnieszkę Majewską i Annę Nagórkę zaprezentowali optymistyczny, radosny i dietetyczny spektakl. Nawet wilk biedaczysko nie pojadł mięsa, tylko zdrową żywność z koszyczka (pewnie kiełki i hummus).

• Zwycięstwo w powiatowych zawodach w piłce nożnej

• Mistrzowska drużyna naszych dziewcząt zajęła l miejsce w powiatowych rozgrywkach w halowej piłce nożnej. Nasze piłkarki pokonały 4:0 drużynę z Gąbina i 1:0 rywalki z Drobina. Podopieczne pani Kasi Szatkowskiej i pana Rafała Dutkiewicza do szkoły powróciły z pucharem i dyplomem. Gratulujemy!!!

• Biologia z okularami VR

• Co można zobaczyć przez okulary VR z projektu "Laboratoria Przyszłości"? Na przykład czerwone i białe krwinki, trójwymiarowe serce i cząsteczki DNA. Mogli się o tym przekonać ósmoklasiści na lekcjach biologii.

• Bal karnawałowy 2023
          • Karnawałowy zawrót głowy

• Oceny wystawione, lekcje odrobione, nazleży się odrobina szaleństwa. W czwartek 2 lutego przeżyliśmy bal karnawałowy... Szkoła zapełniła się postaciami w niezwykłych kreacjach, w podziemiach trwała zabawa prowadzona przez panie animatorki, a jury konkursowe krążyło po klasach, aby przyznać nagrody za najciekawsze stroje.

• Trzecioklasiści w Warszawie

• 27 stycznia uczniowie trzecich klas wraz z opiekunami odwiedzili naszą stolicę. Wycieczkę rozpoczęli bardzo aktywnie, bo od gry paintball laserowy; później powędrowali na Stare Miasto, aby poznać kilka ciekawych miejsc Warszawy. Udało się zobaczyć m. in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Archikatedrę Warszawską czy Pomnik Małego Powstańca. Na sam koniec zajrzeli do Centrum Nauki Kopernik. Dwie godziny zwiedzania, wykonywania różnych doświadczeń i zadań upłynęły bardzo szybko i nie wiadomo kiedy trzeba było wracać w drogę powrotną. Dzieciaki na pewno na długo zapamiętają wycieczkę do Warszawy !!