• Dni Gminy Mała Wieś 2024

• Radośnie i wzniośle obchodziliśmy tegoroczne Dni Gminy Mała Wieś. Rozpoczęliśmy Narodowym Czytaniem „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Sobotę spędziliśmy na sportowo uczestnicząc w Biegu Ulicznym i piłkarskim Turnieju Dzikich Drużyn. Można też było spotkać naszych uczniów wjeżdżających przed scenę w paradzie motocykli i samochodów „Burak Rally”. W niedzielę poczet sztandarowy i młodzi strażacy reprezentowali nas na dożynkowej mszy świętej, śpiewacy prezentowali talenty wokalne, a uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce odebrali Nagrody Wójta Gminy.

• Jesień z matematyką

• Rozpoczynamy realizację projektu matematycznego w ramach programu mSilnia finansowanego przez Fundację mBanku. Projekt zawiera treści z geometrii, algebry, logiki i statystyki. Osiem grup zrealizuje warsztaty kształtujące matematyczne myślenie i umiejętności w różnych dziedzinach. Będą to gry (logika, prawdopodobieństwo), kuchnia (objętość, waga), optyka i iluzja (analiza złudzeń), sport (czas, prędkość, tor ruchu), moda (pola, symetria, koszty), statystyka (analiza ankiet), muzyka (częstotliwość, metrum), wymiary i współrzędne (gra terenowa, GPS). Projekt łączy treści z matematyki, plastyki, techniki i muzyki.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/ 2025

• Ponad 270 dziewcząt i chłopców rozpoczęło kolejny etap na edukacyjnej drodze życia w Szkole Podstawowej w Małej Wsi. Bohaterami dnia były oczywiście pierwszaki pasowane na ucznia wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor.