• Finał WOŚP 2024

• Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 28 stycznia nie zabrakło wolontariuszek i wolontariuszy z naszej szkoły. Kwestowali ze skarbonkami, dyżurowali przy wejściu, prowadzili loterię, przygotowywali popcorn, liczyli zebrane pieniądze i ogólnie tworzyli pozytywną atmosferę.

• Noworoczny koncert zespołu Gang Marcela
          • Łaziki i Gang Marcela

• 21 stycznia 2024 r. uczniowie ze SKTK Łaziki wzięli udział w koncercie zespołu Gang Marcela. Podczas Noworocznego Spotkania w Multiosadzie usłyszeliśmy zarówno piękne kolędy i pastorałki (Gang Marcela nagrał dwie płyty wokalne: Mamy święta i Nastrój świąt), jak również najbardziej znane utwory zespołu: Tyle złamanych serc, Zaświeciła moja gwiazda, Znajdziemy pośród trosk, Ojciec żył tak jak chciał, Kto jeśli nie ty, Mężczyzna i łzy…, itp.. Pomimo upływu lat Gang Marcela nie traci na popularności i atrakcyjności, koncertuje licznie w kraju i za granicą oraz wciąż zaskakuje nowym, coraz bardziej dojrzałym repertuarem. I podoba się. Zespół gra od wielu lat i reprezentuje mało popularny wśród młodzieży nurt, ale uczestnicy i ci młodzi, i troszkę starsi bawili się znakomicie i wzruszali szczerze.

• Noworoczny Turniej Sportowy

• W ostatnim dniu przed feriami zimowymi został rozegrany Noworoczny Turniej Sportowy. Pomysłodawcą zorganizowania odstresowujących zawodów dla młodszych i starszych klas był Samorząd Uczniowski.

• Spotkanie z jeżem i wiewiórką

• 11 stycznia gościliśmy w szkole wiewiórkę, jeża i ich sympatyczną opiekunkę. Można się było dużo dowiedzieć o zwyczajach zwierzaków, a co najważniejsze obejrzeć je z bliska, dotknąć, pogłaskać, a nawet wziąć na ręce.

• Minecraft Education na kółku STEAM

• Na zajęciach kółka informatycznego STEAM uczniowie programują m.in. w Minecraft. Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry. W wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoftu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest edukacyjna wersja dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. To wyjątkowe narzędzie, które wykorzystuje popularną wśród uczniów grę jako platformę do nauki kodowania. Dzięki niej uczniowie angażują się  w proces nauki programowania poprzez fascynujący świat Minecrafta. Tworzą wirtualny świat, jednocześnie ucząc się podstaw programowania w językach: blokowym i tekstowym (Python). Rozwijają logiczne myślenie oraz zdolność rozwiązywania problemów. Jest to też sposób na poszerzanie umiejętności współpracy i komunikacji. Uczniowie mogą pracować w zespołach, dzielić się pomysłami i wspólnie radzić z trudnościami.

• Klasa 6a przy wigilijnym stole
          • Przy wigilijnym stole

• Nadchodzący czas Bożego Narodzenia to okazja do spotkań uczniów i nauczycieli przy wigilijnych stołach. Na zdjęciach jedna z takich Wigilii - w klasie 6a.