• Z wizytą w Chylinie
          • Z wizytą w Chylinie

          • 30 czerwca na zaproszenie Stowarzyszenia "Bliżej Siebie" realizującego projekt "Wakacyjna AktywAKCJA" wybraliśmy się na rowerach do świetlicy środowiskowej w Chylinie. Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci i miło spędziliśmy czas na zabawach, grach i nawiązywaniu kontaktów towarzyskich. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Małej Wsi.

        • Wakacyjna AktywAKCJA 2023
          • Wakacyjna AktywAKCJA 2023

          • "Na rowerach do Afryki z Małej Wsi przez Kobylniki” – taką nazwę nosił nasz projekt w ramach tegorocznej Wakacyjnej AktywAKCJI. Dzięki wsparciu Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju 26 i 27 czerwca dwie grupy rowerzystów wzięły udział w rajdzie pokonując łącznie ponad 30 kilometrów. Po drodze rowerzyści zwiedzili gotycki kościół w Kobylnikach i podziwiali nagrobki z warsztatu Santi Gucciego. Większość czasu (łącznie z noclegiem) spędziliśmy w Sobanicach zwiedzając Muzeum Afryki, uczestnicząc w warsztatach gry na bębnach, zajęciach rekreacyjnych i ognisku. Podróż pouczająca, integrująca, a do tego lody na koniec…

        • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • Zakończyliśmy kolejny rok szkolny, pożegnaliśmy kolejnych absolwentów. Życzymy Wam wspaniałych wakacji! Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru w ręce nowego pocztu. Następnie tanecznym krokiem w rytmie poloneza wkroczyli ósmoklasiści, a po nich w lżejszym repertuarze zaprezentowali się najmłodsi tancerze. Po pożegnalnym programie ósmych klas przyszedł czas na nagrody dla uczniów z najwyższymi wynikami i osiągnięciami. Wspaniałe nagrody mogliśmy zakupić dzięki wsparciu Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego w Małej Wsi, Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, Vistula Banku Spółdzielczego oraz naszej nieocenionej Rady Rodziców. Dziękujemy serdecznie! Potem jeszcze spotkanie z wychowawcami w klasach i zasłużone dwa miesiące odpoczynku.

        • Adam w Matematycznej Manufakturze
          • Adam w Matematycznej Manufakturze

          • Uczeń klasy 4a Adam Gaciąk zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno - Plastycznym "Matematyczna Manufaktura". Konkurs odbywał się przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

        • Mazurska wyprawa
          • Mazurska wyprawa

          • Nasza mazurska wyprawa trwała trzy dni. W programie mieliśmy Mikołajki - spacer po porcie, rejs statkiem po trzech jeziorach: Mikołajskim, Śniardwach i Bełdanach, relaks w Parku Wodnym Tropikana - gwarancję doskonałej zabawy niezależnie od pogody, basen z falą, rwącą rzekę, zjeżdżalnie, bajkowe figury i piaskownice. Drugiego dnia zwiedziliśmy Muzeum Indian i Wioskę Indiańską - dowiedzieliśmy się wszystkiego o życiu i kulturze Indian, przekonaliśmy się jak bogata duchowo i kulturowo była ich cywilizacja, w muzeum poczuliśmy się jak prawdziwy Winnetou. W Giżycku zobaczyliśmy most obrotowy, dawny zamek krzyżacki, obecnie hotel, odbyliśmy spacer promenadą do portu jachtowego, zobaczyliśmy molo nad jeziorem Niegocin. W Mazurolandii - Krzyżacy, żywa lekcja historii. Przygoda, podczas której poznaliśmy tajemnicę i historię zakonników, zwiedziliśmy miniatury zamków rycerskich, poznaliśmy życie w czasach średniowiecza, przeobraziliśmy się w rycerza lub damę dworu, nauczyliśmy się strzelać z łuku i odbyliśmy emocjonującą walkę na miecze. Dzień trzeci przyniósł wizytę w Galindii - w krainie historycznego plemienia Galindów, a potem w parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Niektóre zwierzęta można karmić i głaskać.
             

        • Wycieczka do Zakopanego
          • Wycieczka do Zakopanego

          • Nasza wycieczka rozpoczęła się w niedzielę 11 czerwca. Uczestniczyła w niej 42-osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami: Katarzyną Szatkowską, Ryszardem Witkowskim, Rafałem Dutkiewiczem oraz panią pilot, która pomogła w organizacji wyjazdu. Wyruszyliśmy spod szkoły około godziny 7.00, a do miejsca zakwaterowania dotarliśmy o 15.00. Po pozostawieniu bagaży w pokojach, mieliśmy czas na grę w piłkę, bądź  spacer z opiekunami. Po zjedzeniu pysznej obiadokolacji zakończył się pierwszy dzień naszej wycieczki.
            Drugiego zaś dnia, czyli 12 czerwca około godziny 9.00, już po pysznym śniadaniu dotarliśmy do Tatrzańskiego Parku Narodowego, przez który spacerowaliśmy ku Morskiemu Oku przez kilka dobrych godzin.
            Gdy wreszcie nasze oczy ujrzały piękny krajobraz gór otaczających Morskie Oko, odetchnęliśmy z ulgą. Dla chętnych był spacer wokół jeziora i myślimy, że każdy, kto obszedł to jezioro wokół, w żaden sposób tego nie żałował, pomimo mokrego obuwia. Natomiast osoby, które zrezygnowały z wędrówki, miały ponad godzinną przerwę. Gdy wędrowcy wrócili, chwilę odpoczęli, po czym szlakiem trafiliśmy do autokaru i już stamtąd do naszej kwatery na obiadokolację.
            Trzeciego dnia naszej przygody, czyli 13 czerwca we wtorek z rana, po śniadaniu wyjechaliśmy autokarem spod naszego miejsca zakwaterowania w Poroninie w kierunku Wielkiej Krokwi, czyli skoczni narciarskiej, pod którą można było zrobić indywidualne sesje fotograficzne. Następnie spacerkiem udaliśmy się do centrum Zakopanego, czyli do Krupówek, ale na razie tylko przez nie przeszliśmy, by dotrzeć kolejką na Gubałówkę, gdzie mieliśmy czas na własne przyjemności takie jak lody, gofry, napoje chłodzące oraz sesję fotograficzną. Następnie zjechaliśmy koleją na dół i stamtąd już na Krupówkach znów mieliśmy czas na zakup pamiątek, jedzenie i spacer. Potem dotarliśmy do autokaru, który zawiózł nas na termy zakopiańskie, na których miło spędziliśmy czas.
            Czwartego, czyli już niestety ostatniego dnia naszej podróży, pojechaliśmy na krótkie zwiedzanie pięknego, królewskiego Krakowa. Po wyjściu z autokaru wybraliśmy się do ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego, a następnie przez wzgórze Wawelskie ulicą Grodzką dotarliśmy do Starego Miasta. O godzinie 12.00 wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej, nacieszyliśmy oczy bogatym wyglądem Sukiennic, a potem spod pomnika Adama Mickiewicza ruszyliśmy w stronę autokaru. Po kilku godzinach dotarliśmy bezpiecznie do domu.
            I tak zakończyła się nasza przygoda.

        • Inne spojrzenie na stolicę
          • Inne spojrzenie na stolicę

          • 5 maja uczniowie klasy 7 oraz 4a i 4b odwiedzili Warszawę. Trasa wiodła nieco inaczej niż zazwyczaj. Trudno wyobrazić sobie zwiedzanie stolicy bez Starego Miasta, jednak tym razem chcieliśmy zobaczyć tę metropolię z nieco innej strony. Są takie miejsca w Warszawie, które bezapelacyjnie zawsze pozostaną dla nas najważniejsze. Tym razem jednak spojrzeliśmy na stolicę jako miejsce, gdzie organizuje się wielkie imprezy kulturalne i sportowe, często o zasięgu międzynarodowym, a także miejsce rozrywki i wypoczynku. Zwiedziliśmy więc Stadion Narodowy, gdzie bywali najbardziej znani piłkarze świata oraz koncertowały wielkie gwiazdy muzyki, a później bawiliśmy się dobrze w Be Happy Muzeum oraz w Arena Laser Game.

        • Wycieczka do Włoch
          • Wycieczka do Włoch

          • W dniach 29.05. – 03.06. spora grupa naszych uczniów z klas 6-8 pod przewodnictwem p. R. Witkowskiego miała okazję podziwiać piękną Italię, a przede wszystkim romantyczną Wenecję i prastary Rzym, do którego ponoć prowadzą wszystkie drogi. Dwie uczestniczki wycieczki - Karolina oraz Natalka dość szczegółowo przedstawiły nam trasę podróży, która wiodła przez około 1500 km, nie licząc drogi powrotnej. Wymienimy  tylko najważniejsze miejsca. A  radość, zachwyt oraz inne emocje pokażą nam z pewnością dołączone zdjęcia.  

            A więc: 

            Dzień 1:  po długiej podróży hotel w Lido di Jesolo i wieczorny spacer brzegiem Adriatyku;
            Dzień 2: Wenecja, a tam przede wszystkim Plac i Bazylika św. Marka;  nocleg w Papieskim Sanktuarium Matki Bożej w  Castel Sant Elia;
            Dzień 3: Rzym – Bazylika i Plac św. Piotra, Panteon, Schody Hiszpańskie, a potem powrót do Watykanu  brzegiem Tybru;
            Dzień 4: Rzym – bazylika św. Jana na Lateranie, Coloseum, stadion Circus Maximus, Kapitol z widokiem na Forum Romanum, a wieczorem darmowe lody z okazji Dnia Dziecka;
            Dzień 5: W drodze powrotnej – Bagnoregio – tajemnicze, umierające miasto na wzgórzu oraz hotel Saisera w Tarvisio z widokiem na Alpy;
            Dzień 6: swojskie klimaty – wjazd do Polski, posiłek w restauracji „Jędrusia” w Siewierzu oraz  powrót do Małej Wsi z widokiem na naszą pięknie odnowioną szkołę, która jeszcze niedawno mogła nieco przypominać kultowe budowle starożytnego Rzymu.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi
        • (24) 23 14 044
        • ul. Kochanowskiego 17,
          09-460 Mała Wieś


          09-460 Mała Wieś
          Poland
      • Logowanie