Sztukę tworzenia filmów przybliżyła siódmo- i szóstoklasistom Martyna Milewska, autorka scenariuszy i krytyk filmowy, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i scenariopisarstwa w Szkole Filmowej w Łodzi. Nasza niedawna uczennica wspólnie z młodzieżą stworzyła scenariusz krótkiej sceny filmowej – fragment dziejów burzliwego związku uczuciowego Gabrysi i Wojtka (imiona fikcyjne :). Możecie przeczytać tę historię tutaj: Gabrysia_i_Wojtek_-_scena.pdf.
Wizyta harcerzy
Odwiedziły nas druhny i druh z 21 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Carpe Diem” zachęcając do wstępowania w szeregi tej zacnej organizacji. Czwarto- i piątoklasiści wysłuchali opowieści o rajdach, zbiórkach i zlotach oraz harcerskiej piosenki. W drużynie spotkacie również uczennice i absolwentki naszej szkoły, czekamy na następnych chętnych.
14
Babeczki logopedyczne
W listopadzie podczas zajęć logopedycznych uczniowie utrwalali prawidłową wymowę głosek dźwięcznych: b, d, g. W ramach łączenia teorii z praktyką najpierw upiekli w pracowni STEAM babeczki. Po ich zjedzeniu wyszukiwanie wyrazów rozpoczynających się głoskami dźwięcznymi było już bardzo proste: b jak babeczki, d - dobre, doskonałe, g - genialne.
Artystyczne wizje pani Zuzanny Śmigielskiej
Pani Zuzanna Śmigielska, twórczyni sztuk wizualnych, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Morskiej w Gdyni oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Szkoły Podstawowej w Małej Wsi spotkała się z siódmoklasistami w ramach projektu "Działaj Lokalnie". Zaprezentowała swoje prace, a także ciekawie opowiedziała o dziełach kilku współczesnych polskich malarzy. Miło nam, że laureatka ogólnopolskich konkursów w swojej twórczości mówi "jestem z małej wsi, mojej Małej Wsi".
24
Rajd Niepodległościowy "Łazików"
10 listopada w ramach Rajdu Niepodległościowego „Szlakami Legionów Płockich im. Władysława Broniewskiego” Łaziki wzięły udział w koncercie w Małej Wsi. W biało-czerwonych barwach w muzyczną podróż Polskimi Drogami do Wolności zabrał nas zespół wokalno-aktorski „Sonanto”. Przedstawił opowieść o polskiej walce o wolność na przestrzeni końca XIX i XX wieku. W repertuarze znalazły się pieśni począwszy od utworów powstańczych (nawiązujących do powstań listopadowego i styczniowego), legionowych, przez utwory z okresu II Rzeczypospolitej, piosenki wojenne, aż po okres powojenny i polską walkę o wolność w czasach „Solidarności”.
9
Spotkanie z lutnikami
Państwo Agnieszka i Marek Dąbkowie wykonujący rzadki zawód lutnika opowiedzieli nam o swojej pasji, o gitarach i skrzypcach, o pięknie drewna. W środę 8 listopada w ramach projektu "Działaj Lokalnie" można było obejrzeć, dotknąć, a nawet zagrać na instrumentach, z których firma "Stradi" znana jest w Europie i Stanach Zjednoczonych. Najbardziej cieszy nas fakt, że drewno jest z naszych okolic, a pani Agnieszka z naszej szkoły.
27
XXVlll Jesienne Biegi Przełajowe
Duża grupa naszych reprezentantów wzięła udział w XXVlll Jesiennych Biegach Przełajowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizowanych przez Szkołę Podstawową w Podgórzu oraz UKS BOROWIK. Świetnie wypadli nasi ósmoklasiści: Szymon Kopera zajął pierwsze, a Weronika Szajewska drugie miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy naszym medalistom i trenerom!
16
Muzyczne pasje pana Grzegorza Dębskiego
W kolejnej odsłonie projektu "Działaj Lokalnie" gościliśmy pana Grzegorza Dębskiego - trębacza, dyrygenta, wicedyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Płocku, a tak niedawno naszego ucznia. Pan Grzegorz zagrał, opowiedział z humorem o swojej drodze artystycznej i o trudnej sztuce dyrygowania sześćdziesięcioosobową orkiestrą dętą. Odpowiedział też na pytania typu "Ile kosztuje trąbka?"
Dziękujemy za pamięć o naszej podstawówce.24
Archiwum Aktualności