• Prezenty od Banku Spółdzielczego w Małej Wsi

• Tuż przed Gwiazdką odwiedziły nas Dobre Panie z Banku Spółdzielczego w Małej Wsi przynosząc mnóstwo prezentów - nagród dla autorów najpiękniejszych ozdób bożonarodzeniowych. Serdecznie dziękujemy!

• Jasełka bożonarodzeniowe

• Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia drugoklasiści wraz z chórem zaprezentowali piękny program jasełkowy w bajecznej scenerii. Słowa kolęd i życzeń, które padły przy tej okazji, zanieście do swoich domów.

• Warsztaty świąteczne

W kącie naszej sali pięknie przystrojona,
            panna choineczka uśmiecha się do nas.
            Wkoło stoją dzieci, kolędy śpiewają,

• Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy

• W niedzielę 17 grudnia odbył się w Małej Wsi II Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy, w którym wzięliśmy udział oferując piękne ozdoby wykonane przez naszych uczniów i panie nauczycielki.

• "Słowa pięknie zapisane"

• Mamy powody do radości. 15 grudnia Ola Kołodziejska zajęła pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie "Słowa pięknie zapisane" w kategorii recytacja. W konkursie tym wzięły udział również: Julia Kopera z klasy 6b oraz Amelia Pałczyńska z klasy 7b. Organizatorem recytatorskiej rywalizacji była Szkoła Podstawowa im. abp. A.J. Nowowiejskiego w Słupnie. Gratulujemy!

• W stolicy i w parku wodnym

• 8 grudnia grupa piąto- i ósmoklasistów pojechała na wycieczkę do Warszawy, by odwiedzić siedzibę Polskiego Radia oraz zmierzyć się z tajemnicami w escape roomie. Wycieczkę zakończył dwugodzinny pobyt w Parku Wodnym Suntago we Wręczy.

• Kolekcja pana Romana Kobiereckiego

• Pan Roman Kobierecki, mieszkaniec gminy Iłów, od ponad dwudziestu lat kolekcjonuje książki, albumy, ilustracje, mapy, monety i inne pamiątki związane z czasami polskich powstań narodowych w XlX wieku. Podczas spotkania 12 grudnia mogliśmy podziwiać jego zbiory, zadawać pytania, a nawet dotknąć eksponatów. Spotkanie z kolekcjonerem i pasjonatem historii było kolejną odsłoną przypadającej w tym roku 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

• Mikołajkowy seans filmowy

• Czwarto- i szóstoklasiści świętowali mikołajki wizytą w płockim kinie "Helios". Projekcja filmu "Jak zostać Świętym Mikołajem 3" wprowadziła ich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

• Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie i Centrum EC1 w Łodzi
          • Z kopalni do gwiazd

• Podczas wycieczki do Kłodawy i Łodzi najpierw zjechaliśmy 600 metrów pod ziemię w kopalni soli, by następnie w Centrum Nauki i Techniki EC1 dowiedzieć się, że wszyscy mamy wiele wspólnego z gwiezdnym pyłem.

• Mikołajki na słodko

• W środę 6 grudnia w szkole zaczerwieniło się od Świętych Mikołajów, a pod choinką znalazły się słodkie upominki od Rady Rodziców. Dziękujemy!

• Spotkanie z Sanepidem

• Sympatyczne panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Płocku poprowadziły szkolenie dla drugo- i trzecioklasistów. Tematem były ciężkie plecaki uczniów i wszawica.

• Andrzejki 2023

• Jak co roku zabawa andrzejkowa przebiegła radośnie i zgromadziła tłumy panien chcących poznać imię przyszłego męża oraz kawalerów pragnących dowiedzieć się czegoś o przyszłych wybrankach serca.

• Podsumowanie projektu "Działaj Lokalnie"

• Podsumowaliśmy kolejną edycję programu „Działaj Lokalnie” i nasz projekt „Wróć do Małej Wsi” oraz nagrodziliśmy uczestników konkursu fotograficznego i literackiego. Towarzyszyły nam w tym panie Iwona Marczak z Funduszu Lokalnego Ziemi Płockiej - Młodzi Razem i Karolina Koper reprezentująca Starostwo Powiatowe w Płocku oraz seniorki z Domów Senior +, gdzie rozpoczynaliśmy realizację naszych działań. Dziękujemy!

• Projektowanie 3D

• Uczniowie klasy 6b poznają podstawy modelowania 3D w darmowym programie TinkerCad. Tworzą pliki do druku 3D. Wykorzystują poznane narzędzia w czasie zajęć opartych o metodologię STEAM i jednocześnie wprowadzają atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.