• Korowód Wszystkich Świętych

• "Taki duży, taki mały może świętym być..." Przed świętem Wszystkich Świętych po szkole kręciła się dziś barwna i radosna gromadka św. Józefów, aniołków, zakonnic oraz innych niebiańskich gości. Dwóch szóstoklasistów przebrało się za Jana Pawła ll, choć bacznym obserwatorom przypominali raczej Żwirka i Muchomorka.

• Ślubowanie pierwszoklasistów 2023

• Tę podniosłą, ale również zabawną uroczystość przeżywało 25 października czterdzieścioro pięcioro pierwszaków oraz tłum ich wielbicieli: rodzice, pani dyrektor i panie wychowawczynie, koleżanki i koledzy z drugich klas, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego oraz poczet sztandarowy.

• Projekt Planszowy zawrót głowy w GCK MultiOsada
          • Planszowy zawrót głowy

• 24 października razem z MultiOsadą przeżywaliśmy zawroty głowy świetnie się bawiąc grami planszowymi. Gry były proste, a emocje ogromne. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w projekcie.

• Zajęcia profilaktyczne z Ośrodkiem Zdrowia

• Panie z Ośrodka Zdrowia w Małej Wsi poprowadziły wciągające zajęcia profilaktyczne. Z pomocą sympatycznych filmików przypomniały codzienne zdrowe nawyki związane z higieną i składem naszych posiłków. Dziękujemy, postaramy się.

• Sesja historyczna w 160. rocznicę powstania styczniowego

• Na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich MALWA i Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Czerwińsku nad Wisłą 23 października w ramach ciągle jeszcze trwających obchodów 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego mogliśmy wysłuchać wykładów prof. dr hab. Jolanty Załęczny z Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz pana Michała Antczaka z Fundacji "Misja Skarb".

• Dzień Marchewki

• Jesień to marchewkowe żniwa. Samorząd Uczniowski postanowił uczcić to zdrowe i piękne warzywo świętem, podczas którego każdy mógł się poczuć jak marchewka.

• XLIV Rajd Pieczonego Ziemniaka
          • XLlV Rajd Pieczonego Ziemniaka

• Mimo że pogoda trochę popsuła nam plany, jednak Łaziki w zmienionej formie też wznosiły ody do pieczonych ziemniaków.

Tyś pyszniutki w każdej formie, nikt nie zjada ciebie w normie.

Ty się nigdy nam nie znudzisz, chęć do życia w ludziach budzisz.

Gdy cię człowiek skonsumuje, to i humor dopisuje.

Ważną rolę w nas odgrywasz, białko i witaminy w sobie skrywasz.

A twój kolor złociuteńki niechaj dalej budzi wdzięki.

Ten kolor zawdzięczamy sprzętom ze szkolnej pracowni.

• Wycieczka do Sochaczewa i Parku Wodnego Suntago
          • Ciuchcia, zamek i Suntago

• 19 października czwartoklasiści zwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej i zamek w Sochaczewie, ale największe oczekiwania i emocje wzbudzał pobyt w Parku Wodnym Suntago we Wręczy. Już przed wyjściem z akwaparku pojawiły się pytania o kolejny wyjazd.

• Dzień Patrona 2023

• Jak co roku z okazji Dnia Patrona Szkoły Wincentego Hipolita Gawareckiego uczniowie starszych klas poprowadzili dla młodszych kolegów zajęcia poświęcone sylwetce mazowieckiego historyka oraz dziejom naszych okolic, które tak go pasjonowały.

• Zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień
          • Profilaktyka uzależnień

• Panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poprowadziły interesujące zajęcia poświęcone profilaktyce uzależnień. Ciekawym elementem spotkania były ćwiczenia w alkogoglach i narkogoglach pozwalające wyobrazić sobie, jak czują się osoby pod wpływem substancji uzależniających.

• Dzień Edukacji w szkolnym EDUkinie

• Pierwszy w dziejach szkoły Filmowy Dzień Edukacji przyciągnął licznych znawców i miłośników kina oraz  wielbicieli popcornu z dokładką. W repertuarze były fragmenty znanych filmów, a także produkcje z aktorskim udziałem nauczycieli, które wzbudziły szczególne emocje.

• Hot dogi i herbatniczki w 6a
          • Hot dogi i herbatniczki

• Tym razem za sprawą klasy 6a w pracowni STEAM królowały hot dogi z niecierpliwością wyczekiwane przez smakoszy. A do tego ogórki, sosy, ketchup i przekładane herbatniczki na deser.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor i trzecioklasiści z pomocą chóru podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.z okazji ich święta. Samorząd Uczniowski dołaczył do tych życzeń czerwone róże, a Rada Rodziców pyszny tort.

• Robimy tosty
          • Tostowanie na śniadanie

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Uczniowie z klasy 2a w ramach Labolatorium przyszłości piekli tosty z wybranych zdrowych produktów. Do akcji tostowania dołączyła również świetlica.

• Nagrody w konkursie "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

• Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów konkursu Pracownia Kompetencji Cyfrowych, którego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK. Dzięki udziałowi  w konkursie uczniowie dowiedzieli się, jak świadomie i bezpiecznie poruszać się po Internecie, a także zdobyli nowe cyfrowe kompetencje. Nagrodą, którą wygraliśmy jest w pełni wyposażona mobilna pracownia komputerowa, składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji. Gratulujemy uczniom i pani Beacie Marczak

Zajrzyj na stronę OSE.

• Śniadanie trzecioklasistów

• Zdrowe śniadanie to podstawa. Wiedzą o tym doskonale trzecioklasiści. Na zajęciach koła prozdrowotnego, korzystając ze sprzętu z projektu "Laboratoria Przyszłości", przygotowali pyszne tosty i ze smakiem się nimi zajadali.

• Sezon na tosty w IIb
          • Sezon na tosty w 2b

• Korzystając ze sprzętu z Laboratorium Przyszłości drugoklasiści przygotowali całe mnóstwo tostów. Smakowało, a zachwyt malował się na twarzach.

• Kulinarny Dzień Chłopaka

• 2 października ósma klasa, z użyciem pracowni STEAM, uczciła z małym opóźnieniem Dzień Chłopaka. Dziewczęta przygotowywały kolegom bazę do grzanek, wykorzystując pieczywo, wędlinę, ser i pomidory, a chłopcy zajęli się bardziej męską robotą - pracą ze sprzętem elektrycznym, czyli krótko mówiąc, opiekali przygotowane kanapki. Uczta była przednia, wszyscy najedzeni i szczęśliwi...