• Nowe władze Samorządu Uczniowskiego

• Nowo wybrani samorządowcy przedstawili swoje expose Radzie Pedagogicznej. Pan Przewodniczący wyjaśnił, kto tu rządzi, co on o tym wszystkim myśli i jak to teraz będzie. Dyrekcja i nauczyciele wyrazili wolę koalicyjnej współpracy z nowymi władzami dla dobra szkoły. Wszelkie problemy będą rozwiązywane w duchu wzajemnego zrozumienia.

Przypomnijmy nazwiska młodych samorządowców:

Szymon Kopera, Ola Kopera, Igor Majorkiewicz, Janina Nowatkiewicz, Oliwia Boguś i Laura Grzelecka.

Gratulujemy wyboru, życzymy powodzenia i wytrwałości!

• Dzień Spódniczki i Krawata

• Spódniczki i krawaty królowały w szkole w piątek 29 września. Nawet najmłodsi wyglądali w nich bardzo dostojnie - wiadomo: "klient w krawacie...". Taka promocja elegancji była pomysłem Samorządu Uczniowskiego. Oprócz dobrego samopoczucia spódniczka lub krawat zapewniały ochronę przed pytaniem.

• Lodowy poczęstunek w 6b

• Jesień mamy gorącą, a któż nie lubi lodów? Lodowe pyszności przygotowała klasa 6b korzystając ze sprzętu z projektu Laboratoria Przyszłości.

• Koncert skrzypcowy Pani Oli Krzemińskiej

• Pani Ola Krzemińska zachwyciła nas grą na skrzypcach wzbudzając entuzjazm najmłodszych słuchaczy. Koncert naszej absolwentki to kolejna odsłona projektu "Wróć do Małej Wsi" w ramach tegorocznej edycji programu "Działaj Lokalnie". Tym razem prezentujemy życiowe pasje naszych dawnych uczniów zachęcając do wyboru własnej drogi przez życie.

• Przyroda jesienią w obiektywie

• Piękna jesień skłania do wyruszenia w teren z aparatami fotograficznymi z projektu Laboratoria Przyszłości. Zrobili to drugoklasiści. Obejrzyjcie efekty ich artystycznych wizji.

• Warsztaty dla młodych DJ-ów

• Pan Przemek Grzelak, absolwent naszej szkoły, poprowadził elektryzujące warsztaty prezentujące pracę i sprzęt DJ-a. To kolejne działanie w ramach programu "Działaj Lokalnie". Chętnych do pokręcenia płytami pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów było bardzo wielu. Dziękujemy za dobrą zabawę!

• Warsztaty w Domach Senior +

• Rozpoczęliśmy realizację tegorocznej edycji projektu "Działaj Lokalnie" od wspólnych zajęć z Paniami Emerytkami z Domów Senior + w Małej Wsi. Czwartoklasiści z mapkami w ręku mogli dowiedzieć się jak zmieniła się nasza miejscowość przez ostatnie kilkadziesiąt lat, a potem sprawdzić to podczas spaceru po małowieskich ulicach. Dziękujemy za miłe przyjęcie i przekazaną wiedzę. Projekt dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Zadanie publiczne pn. "Działaj Lokalnie - myśl globalnie II" dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

• LV Zlot po Ziemi Mazowieckiej

• Kolejny rajd „Łazików” odbył się 23 września. Przejechaliśmy ok 20 kilometrów. Podziwialiśmy piękno przyrody. Sjestę przygotowali dla nas Rodzice Marysi w Liwinie.

Bociany i żurawie jeszcze nie odleciały

​Żurawie, chciałbym z wami latać
            Zaszumieć skrzydłami jesieni.
            Podziwiać piękno tego świata
            I czekać, czekać, póki się nie zmieni.

Nasz bocian biały

gdy zimno w naszym kraju poczuje,

Wtedy z Polski wylatuje,

Wtedy leci do Afryki

Posmakować inne smakołyki.

• XXIV Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu

• W czwartek 21 września w Radzanowie odbył się XXIV Jesienny Bieg Przełajowy na Mazowszu. Reprezentacja naszej szkoły liczyła 29 biegaczy. Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się w najstarszej kategorii zdobywając w niej 2 pierwsze miejsca. Swoje biegi wygrała Weronika Szajewska oraz Szymon Kopera. 2 miejsce zajął Alan Stefaniak z klasy czwartej. Blisko podium uplasowali się także: Dawid Jabłoński – 5 miejsce, Dawid Kwiatkowski – 5 miejsce, Natalia Tomczak – 7 miejsce. Na wyróżnienie zasługują wszyscy biegacze biorący udział w zawodach. Następnym sprawdzianem będą sztafetowe biegi przełajowe, które odbędą się 6 października w Radzanowie.

• Turniej piłkarski "Razem z Orłami"

• W piątek 15 września na stadionie LKS "Świt" Staroźreby odbył się turniej piłkarski "Razem z Orłami" dla uczniów z rocznika 2014-2015. Reprezentanci naszej szkoły zajęli wysokie czwarte miejsce na 9 drużyn. Rozgrywki podzielone były na 2 grupy. W naszej grupie wygraliśmy ze szkołą z Góry oraz zremisowaliśmy z drużyną z Zągot, a także przegraliśmy z późniejszymi zwycięzcami turnieju drużyną Staroźreb. W grupie zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do półfinału, gdzie musieliśmy uznać wyższość drużyny z Płońska przegrywając 1:0. Mecz o trzecie miejsce przegraliśmy z drużyną z Łęgu.

• Spotkanie z Policją

• Jak zawsze na początku roku szkolnego spotkaliśmy się z panami policjantami z posterunku w Wyszogrodzie. Dziękujemy, od razu czujemy się bezpieczniej.

• "Razem w Górę" w Ciućkowie

• Spędziliśmy wspaniały dzień w Ośrodku "Razem w Górę" w Ciućkowie. Zabawy integracyjne w pięknych okolicznościach przyrody podsumowaliśmy kiełbaskami z ogniska i pieczonymi piankami w herbatnikach z czekoladą. Dziękujemy Pani Magdzie Bojanowskiej i Jej Rodzinie za miłe przyjęcie!

• Dni Gminy Mała Wieś 2023

• Za nami XXlll Dni Gminy Mała Wieś. W piątek wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W sobotę z dużym rozmachem organizowaliśmy Uliczny Bieg Zdrowia, taneczną rozgrzewkę i rozgrywki "dzikich drużyn" piłkarskich. Trzeciego dnia gminnego święta poczet sztandarowy reprezentował nas podczas dożynkowej mszy świętej, a Miłosz Dynarek i Marcel Borowski podczas przeglądu twórczości szkół. Serdecznie dziękujemy pani Anicie Lipskiej za poprowadzenie elektryzującej rozgrzewki przed sobotnim biegiem, a państwu Wiolecie i Mirosławowi Kopera z firmy Mirglass za sponsoring nadmuchiwanej bramy, przez którą jak strzała wbiegali zawodnicy.