• Pożegnanie ósmoklasistów 2023

• Nadszedł czas pożegnań z najstarszymi uczniami naszej szkoły. W tym roku łez nie było, za to dużo śmiechu. Siódmoklasiści żegnając swoich poprzedników potrafili w każdym znaleźć coś wyjątkowego, każdy wsławił się w jakiejś dziedzinie. I dlatego o każdym z Was będziemy pamiętać.

• Spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną

• W ostatni przedwakacyjny wtorek odwiedzili nas strażacy z OSP Mała Wieś. Druh Mateusz Iwański przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy. Lepiej, żeby nam się to nie przydało w czasie wakacji, ale wiedzieć trzeba.

• Bezpieczne wakacje z Policją

• 15 czerwca odwiedził nas pan dzielnicowy Piotr Sylwestrzak z Posterunku Policji w Wyszogrodzie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji oraz odpowiedzialność prawna nieletnich. Dziękujemy, czujemy sie pewniej!

• Bal ósmoklasistów 2023

• Za nami pożegnalny bal ósmoklasistów, który tradycyjnie ropoczął się odtańczeniem poloneza. Oprawa muzyczna, smakołyki na stołach, kreacje pań i dziewcząt oraz taneczne wyczyny ich partnerów na długo pozostaną w naszej pamięci.

• Rodzinny Piknik Ekologiczny

• 7 czerwca 2023 r. bawiliśmy się na Rodzinnym Pikniku Ekologicznym finansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Zabawę poprowadził Teatr "Katarynka" prezentując ekologiczny spektakl, prowadząc warsztaty, animacje i tańce w pianie. Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje, również te kulinarne, lepiej obejrzeć je na zdjęciach. Taneczny akcent zaprezentowali nasi młodzi artyści. Nadmiar energii można było wyładować na nadmuchiwanej zjeżdżalni lub skacząc na bungee. Ważnym punktem programu było wyczekiwane rozstrzygnięcie konkursu "Kwiaty w graty". Trwałym efektem pikniku są również zakupione sadzonki krzewów, które ozdobią otoczenie szkoły. Dziękujemy Gminie Mała Wieś, Radzie Rodziców, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej.

• Obstsalat i full english breakfast

• Te dziwne słowa to nazwy dań przygotowanych na języku niemieckim i języku angielskim przez szósto-, siódmo- i ósmoklasistów w pracowni STEAM. Był jeszcze Fruchtcoctail - sami sprawdźcie, co to takiego. Wszystkie potrawy smaczne, zdrowe i światowe!

• Rajd "Ciżemka"

• Ciżemka to but z miękkiej skóry, o wydłużonym i lekko podniesionym czubie z Xll–XV w. Tą nazwą określa Małachowianka organizowany przez siebie rajd. Jest to spacer historyczny. Łaziki  też taki spacer odbyły. Szukały w naszym zabytkowym parku śladów pałacu Anny Nakwaskiej. Zakończyły sezon i podsumowały drugi rok wdrażania innowacji na boisku za parkiem.  Ha, ha, ha.

• Wycieczka do Warszawy

• Bardzo ciepły, słoneczny wtorek 30 maja klasy pierwsze i klasa druga spędziły w stolicy. Na początku odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, gdzie odkrywały tajemnice natury i samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, a przy tym świetnie się bawiły. Następnie dzieci zwiedziły Stare Miasto i przespacerowały się Traktem Królewskim. Najprzyjemniejsza okazała się wizyta w czekoladowym zakątku Warszawy- Pijalni czekolady - Wedel. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak powstaje czekolada i poznały skrywane przez nią tajemnice oraz dekorowały pierniki białą czekoladą. Na koniec, to co najlepsze, czyli deser - pyszna, gorąca czekolada. Pokrzepieni słodkim napojem, w doskonałych humorach wszyscy udali się na Starówkę, bo przecież jeszcze pamiątki... To był udany dzień!