• Warsztaty malarskie - "Działaj Lokalnie"

• Warsztaty malarskie w ramach projektu "Działaj Lokalnie" cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyniosły świetne efekty. Pod kierunkiem pani Anny Nagórki powstało kilka bardzo profesjonalnie wyglądających prac. Chcemy je wyeksponować na wiosnę w szkolnym patio. I cóż, że farba nieco brudzi. Ciąg dalszy nastąpi.

• Zabawa z robotami

• Kontynuujemy program "Laboratoria Przyszłości". Tym razem szkolne koło informatyczne „STEAM” poprowadziło zajęcia z robotyki wykorzystując zestawy JIMU Robot. To zestawy klocków do budowania robotów. Na każdym etapie procesowi budowy towarzyszy interaktywna instrukcja 3D w aplikacji (dostępnej na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS), która pozwala obejrzeć przyszłego robota. Można obracać każdy element o 360 stopni. Zestawy służą do nauki programowania, uatrakcyjniania zajęć nauki algorytmiki i pracy z elektroniką w naszej szkole. Podczas zajęć z robotami uczestnicy koła z klasy 4a i 4b  zbudowali roboty według instrukcji i za pomocą aplikacji, wgranej na tablety, sterowali nimi, a szóstoklasiści z kółka medialnego nakręcili o tym film.

• Nocleg w szkole

• Szósto- i ósmoklasiści spędzili noc w szkole. Snu było niewiele, za to dobre jedzenie wyczarowane za pomocą sprzętu z projektu "Laboratoria Przyszłości", wesoła muzyka, rozgrywki piłkarskie, a nawet ślub. Kto nie wierzy, niech obejrzy zdjęcia.

• Dzień Dyni

• Święto Dyni staje się coraz bardziej popularne na całym świecie. Organizowane jest ono w formie festiwali lub dni dyni, jest to niepowtarzalna okazja do wspólnych spotkań w gronie przyjaciół, czy rodziny szczególnie na terenach wiejskich. Organizowane są wówczas konkursy na największą dynię, na  najładniejszy lampion z dyni, na najsmaczniejszą potrawę z dyni. W naszej szkole  również obchodziliśmy Święto Dyni. Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego wykonali 2 gazetki „Dynia – królowa jesieni”. Przedstawili na nich  historię pojawienia się dyni w Polsce, ponadto dynię jako inspirację dla poetów i malarzy, jak i smaczne przepisy kulinarne.  Każdy mógł zgłębić wiedzę o tym  warzywie. Jednak główną atrakcją obchodów był udział w projekcie, którego celem było wykonanie lampionu z dyni według własnego projektu. Pomysłów na ciekawe projekty nie brakowało. Powołana komisja wybrała najładniejsze lampiony, które zostaną nagrodzone. Wszystkim uczniom i rodzicom Samorząd Uczniowski  dziękuje za zaangażowanie i pomysłowość.