Uwaga! Nasz nowy adres e-mail: sp.mala.wies@malawies.pl. Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres, stary będzie dostępny jeszcze tylko przez ograniczony czas, a następnie przestanie być używany. O szczegółach i terminach będziemy informować na stronie szkolnej i przez dziennik elektroniczny.
Podręczniki do religii
Prezentujemy w załączniku wykaz podręczników do religii dla klas 1 - 8 na rok szkolny 2024/2025.
Wyprawka pierwszoklasisty
Drodzy Rodzice!
Prosimy o zaopatrzenie pierwszoklasistów w poniższe przybory:
1. Piórnik z wyposażeniem:
• dwa lub trzy dobrze piszące ołówki
• gumka, temperówka z pojemnikiem
• 12 podstawowych kolorów kredek
• nożyczki z zaokrąglonymi czubkami,
• klej w sztyfcie,
• krótka linijka.
2. Pozostałe przybory:
• 3 zeszyty w trzy linie (16 kartkowe, 1 do języka angielskiego)
• 2 zeszyty w kratkę (16 kartkowe),
• blok A4 z białymi kartkami (rysunkowy i techniczny),
• blok A4 z kolorowymi kartkami (rysunkowy i techniczny),
• dwa zeszyty papierów kolorowych tzw. wycinanki – żywe kolory (samoprzylepny i do kleju),
• plastelina, kredki pastelowe
• farby plakatowe, 3 pędzle różnej grubości i pojemnik na wodę,
• 2 tekturowe teczki na gumkę ( na bloki i prace plastyczne)
• 1 opakowanie chusteczek nawilżanych, ręcznik papierowy.
3. Strój sportowy w worku: koszulka, spodenki lub leginsy, obuwie sportowe (podpisane).UWAGA! Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do zajęć zintegrowanych zapewnia szkoła. Uczniowie otrzymają je na pierwszym spotkaniu w drugiej połowie sierpnia (o dokładnym terminie spotkania poinformujemy telefonicznie).
Zakończenie roku szkolnego
21 czerwca spotkaliśmy się ostatni raz w tym roku szkolnym przed wymarzonymi wakacjami. Dla ósmoklasistów był to dzień pożegnania ze szkołą, a dla wielu uczniów i ich rodziców zasłużona okazja do dumy. Dziękujemy za obecność gościom z Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego w Małej Wsi, Vistuli Banku Spółdzielczego w Wyszogrodzie i nieocenionej Radzie Rodziców.
78
Szalony Dzień Dziecka
W tym roku obchodziliśmy Dzień Dziecka nieco później, ale za to aż przez dwa dni. Szalony Piątek i Szalony Wtorek przyniosły wiele radości, niespodzianek i pozytywnych emocji nie tylko uczniom. W programie znalazły się podchody, zajęcia sportowe, profilaktyczne, seans kinowy, popcorn i lody od Rady Rodziców. Dziękujemy!
42
Wycieczka do Chorwacji
Nasza przygoda rozpoczęła się w poniedziałek 20 maja, a zakończyła się po niecałym tygodniu w niedzielę 26 maja. Trasa wyjazdowa z Polski przebiegała kolejno przez Czechy, Austrię oraz Słowenię, a w następnych dniach także przez Chorwację oraz Bośnię i Hercegowinę.
Dzień 1.
Pierwszego dnia spotkaliśmy się na parkingu w pobliżu sklepu Gram Market około godziny 2:50, skąd wyruszyliśmy kilkanaście minut po godzinie 3. Niemalże po siedemnastu godzinach podróży autokarem z kilkoma przerwami dotarliśmy do pierwszego punktu noclegowego w Słowenii. Zatrzymaliśmy się na jedną noc w miejscowości Ptuj w południowo-wschodniej części tego kraju, skąd mieliśmy naprawdę malownicze widoki na tzw. Alpy Niskie.
Dzień 2.
Z samego rana, bo mniej więcej o 7:00 mieliśmy śniadanie, a około godzinę później wyjazd. Pierwszym celem naszej podróży tego dnia było zwiedzenie Jaskini Postojna, uważanej za najpiękniejszą jaskinię naturalną na Starym Kontynencie i jedną z najbardziej urokliwych na całym świecie. Tę niezwykłą jaskinię krasową zwiedzaliśmy jeżdżąc przez tunele małą koleją, a następnie eksplorując jej najciemniejsze zakątki już na pieszo wyznaczonymi trasami. Co ciekawe mieliśmy okazję też zobaczyć niezwykłe zwierzę, jakim jest odmieniec jaskiniowy, który potrafi wytrzymać bez pożywienia nawet 10 lat. Oczywiście nie mogło obejść się bez pamiątek: breloków, magnesów, łańcuszków, koszulek, kamieni i jeszcze wielu innych rzeczy. Tego samego dnia dotarliśmy do naszego docelowego punktu noclegowego w Chorwacji do Drvenika. Hotel Mol, w którym mieszkaliśmy położony był nad samym morzem.
Dzień 3.
Tym razem śniadanie mieliśmy dopiero o godzinie 9:00, dlatego też wyruszyliśmy w podróż autokarem na intensywne zwiedzanie Dubrownika, dobrze wyspani i wypoczęci.
Tego dnia towarzyszyła nam pani przewodnik, mieszkająca w Dubrowniku od ponad 20 lat, która z wielką pasją opowiadała nam o zabytkach tego jednego z najpiękniejszych miast Chorwacji.
Dowiedzieliśmy się o Republice Dubrownickiej, przeszłości miasta, lecz także o skutkach wojny między państwami byłej Jugosławii. Po ponad godzinnym eksplorowaniu starówki skierowaliśmy się w kierunku kolejki wysokogórskiej, którą udało się nam wjechać na taras widokowy na szczycie góry Srd. Panorama części Wybrzeża Dalmatyńskiego, jaką wtedy zobaczyliśmy jest naprawdę nie do opisania.
Następnie w okolicach godziny 18:30 wróciliśmy do hotelu i zjedliśmy smaczną obiadokolację.
Dzień 4.
Kolejny, już mniej intensywny dzień, czyli czwartek rozpoczęliśmy jak zwykle śniadaniem, a chwilę po nim o godzinie 10:00 przeszliśmy się do położonego w pobliżu portu, gdzie czekał na nas statek. Rejs statkiem w naprawdę malowniczych okolicznościach przyrody pozwolił nam przenieść się na wyspę Hvar. Mieliśmy tam czas na plażowanie i kąpiel w Morzu Adriatyckim, odprężenie się, a przede wszystkim na poznawanie wyjątkowej śródziemnomorskiej przyrody. Następnie około godziny 15:00 wróciliśmy do hotelu, a po chwili odpoczynku poszliśmy na długi spacer po Drveniku, . Czwartek zakończył się obiadokolacją o godzinie 19:00.
Dzień 5.
W piątek już od samego rana było emocjonująco, bo gdy tylko zjedliśmy śniadanie wyjechaliśmy w podróż autokarem do Bośni i Hercegowiny. Było to ciekawe przeżycie, tym bardziej, że Bośnia i Hercegowina nie należy do Unii Europejskiej i po raz pierwszy mieliśmy kontrolę graniczną. Tego dnia zwiedzaliśmy Mostar, czyli stolicę Hercegowiny. W poznawaniu tego miejsca pomogła nam miejscowa pani przewodnik, która przybliżyła nam historię, kulturę i religię mieszkańców miasta. Podobnie jak w Dubrowniku posłuchaliśmy trochę na temat skutków wojny domowej między państwami byłej Jugosławii. Na terenie Mostaru są pozostawione domy ze śladami po kulach i innych pociskach.. Później pojechaliśmy do Medjugorje, czyli do miejsca objawień Maryjnych, gdzie weszliśmy na Górę Objawienia. Była to dość trudna wędrówka po ostrych kamieniach, ale możliwość pomodlenia się na górze i zobaczenia pięknego krajobrazu rekompensowała nam wszystkie trudy. Po zejściu z Góry Objawień mieliśmy chwilę na zakup pamiątek, a potem autokarem wróciliśmy do naszego chorwackiego lokum, gdzie zjedliśmy smaczną kolację.
Dzień 6.
Sobota była ostatnim dniem naszej przygody. Od razu po śniadaniu o godzinie 8.00 wyjechaliśmy w drogę powrotną do Polski. Jechaliśmy przez wiele godzin z krótkimi przerwami, lecz mimo to było interesująco, ponieważ słuchaliśmy muzyki, graliśmy w gry planszowe i rozmawialiśmy.
O godzinie 17:00 w Słowenii mieliśmy bardzo smaczną i obfitą obiadokolację, a po niej ruszyliśmy w dalszą drogę. Nasza podróż autokarem trwała do niedzieli do wczesnych godzin porannych. Około 5:30 przywitaliśmy się z rodzicami na parkingu, z którego nasza wyprawa rozpoczęła się kilka dni wcześniej.
Była to naprawdę ciekawa podróż, którą z pewnością każdy z nas, wycieczkowiczów będzie dobrze wspominał przez długie lata. A. P. z kl. Vll b32
Miłosz - Ale Mózg!
Miłosz Dynarek został finalistą na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 4-6 w l edycji trzyetapowego ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego AleMózgi 2023/2024. l etap miał charakter testu rozwiązywanego samodzielnie przez uczestnika konkursu. ll etap polegał na rozwiązaniu 10 zadań sprawdzających wiedzę z zakresu programowania i logicznego myślenia. Rozwiązanie zadania polegało na napisaniu kodu w języku Python. lll etap polegał na rozwiązaniu zadań i napisaniu kodu w języku Python.
Druga miła informacja to zdobycie przez Miłosza pierwszego miejsca w kategorii matematyka kl. 6 w XXVlll edycji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej. Gratulujemy!
Lekcje historii dla uczennic z Senior +
Panie emerytki z Domów Senior + wraz z opiekunami w czwartek 6 czerwca wzięły udział w lekcjach historii poświęconych dziejom Małej Wsi i okolic. Zajęcia pomogli poprowadzić asystenci i asystentki z klasy 4b. Uczennice znakomicie poradziły sobie z klasówką podsumowującą lekcje i w nagrodę mogły poskakać na bungee dzięki okularom VR.
37
W małym ciele wielki duch
"W małym ciele wielki duch" to hasło turnieju sportowego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Miszewie Murowanym. Drużyna z naszej szkoły składająca się z uczniów klas I-III zajęła I miejsce. Również najlepszą okazała się drużyna dopingująca z klasy IIa.Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!
Wycieczka do Warszawy
29 maja 2024 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klas: IV, V i VI. Głównym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci mogły obejrzeć m.in. roboty na wystawach oraz samodzielnie prowadzić eksperymenty, korzystając z profesjonalnego sprzętu. Niezapomniane okazało się spotkanie z najbardziej zaawansowanym inteligentnym robotem humanoidalnym na świecie Ameką, który poruszał delikatnie tułowiem i rękami, rozglądał się jak człowiek i odpowiadał na zadawane mu pytania. Następnie uczniowie podziwiali Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej - jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Z kolei podczas spaceru po Starym Mieście duże poruszenie wywołał Kataryniarz Jan - symbol Warszawy. Następnie uczniowie udali się do niezwykłego świata pozorów i złudzeń, czyli Muzeum Świat Iluzji. Wielu emocji dostarczył także pobyt na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki, gdzie mogli podziwiać panoramę Warszawy z wysokości 114 m. Po dniu pełnym wrażeń uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
46
Archiwum Aktualności