Nasi młodzi turyści spędzili przedświąteczny czas na pieczeniu słodkich smakołyków. Jury, które oceniało ich wyczyny, przyznało trzy tytuły: Mistrz Sztuki Piernikarskiej, Szlachetny Piernikarz oraz Czeladnik Sztuki Piernikarskiej.
Aktualności
Łaziki pieką pierniki
- 6
Na Boże Narodzenie
Na nadchodzące Boże Narodzenie życzymy Wam tego wszystkiego, co tak pięknie przekazali drugoklasiści w szkolnych jasełkach (kto nie widział, niech żałuje): Bożego pokoju z Betlejem, rodzinnych spotkań, miłości i zdrowia.
26
Małowieskie kolędowanie
Przed Bożym Narodzeniem tradycyjnie kolędując odwiedziliśmy kilka instytucji w Małej Wsi. Szkolny chór z opiekunem wyśpiewał naszym sąsiadom najlepsze życzenia na rodzinne świętowanie.
16
"Całe życie z burakami"
Tym razem pamiątki związane z życiem codziennym naszej okolicy w XX wieku pozawali czwartoklasiści. W roli przewodników po szkolnej izbie historycznej wystąpili uczniowie klasy 8b. Można było popatrzeć, posłuchać, ale również dotknąć eksponatów, a nawet przymierzyć nakrycia głowy z czasów świetności małowieskiej cukrowni..
23
mSilnia w świątecznym nastroju
W przedświątecznym nastroju podsumowaliśmy projekt mSilnia wspierany przez Fundację mBanku. Zwycięzcy konkursów na łamigłowki i filmiki matematyczne otrzymali nagrody i dyplomy. Była to również okazja do zaprezentowania gali mody matematycznej - modelki i modele pozowali na świątecznych tłach w koszulkach zaprojektowanych i wykonanych przez siebie na warsztatach. Przez kilka miesięcy w trakcie "Jesieni z matematyką" wszystkie klasy poznawały królową nauk przez zabawę, muzykę, ankiety, gry w terenie i wycieczki. Mamy nadzieję, że sympatia do matematyki pozostanie z nami na dłużej.
7
Ale Mózgi!
Miło nam poinformować, iż pięcioro uczniów (Kornelia Dynarek, Artur Nowak, Miłosz Dynarek, Amelia Pałczyńska, Gabriel Makos) naszej szkoły przeszło do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Informatyczno-Matematycznego Ale Mózgi. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap. Celem konkursu jest popularyzacja informatyki oraz rozwijanie umiejętności matematyczno-informatycznych wśród młodzieży szkolnej. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Sukcesy w konkursach recytatorskich
Agata Nowak zajęła I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim „Słowa pięknie zapisane” w Słupnie. Reprezentował nas tam również Adam Gaciąk. Natomiast Miłosz Dynarek otrzymał dyplom uznania w Młodzieżowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej w Czerwińsku nad Wisłą. Gratulujemy!
Bombki z Fabryki Pomysłów
13 grudnia drugoklasiści wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami do Ciechanowa do Fabryki Pomysłów na warsztaty świąteczne. Przygotowano dla nas wiele atrakcji: pokaz dmuchania bombki z rurki szklanej, srebrzenie i malowanie bombek. Na koniec czekała na dzieci mega zabawa w sali zabaw z kulkami.
17
Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy
Po raz kolejny wzięliśmy udział w Gminnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym w Orszymowie. To gorące wydarzenie (mimo zimnej pogody) było okazją do podzielenia się opłatkiem, złożenia życzeń i kupienia ozdób świątecznych - najpiękniejszych, bo samodzielnie wykonanych.
7
Konsulat Świętego Mikołaja
Nie każdy wie, że nasz ulubieniec święty Mikołaj ma swoje przedstawicielstwo dyplomatyczne w Kętrzynie. Odwiedziliśmy to miejsce, po drodze zwiedzając kościół w Świętej Lipce, zamkowe Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego i bazylikę św. Jerzego. Główną atrakcją było samodzielne malowanie bombek, które zawisną na domowych choinkach.
34
Warsztaty "Nasze skrzaty"
W klasach trzecich tuż przed świętami pojawiła się Pani Sylwia ze studia "Czas dla nas", która przeniosła dzieci do zaczarowanej krainy elfów i skrzatów. Zobaczcie sami, czym zakończyła się ta wizyta.
30
Rekonstrukcja historyczna "Powstanie 44. Bitwa o Polskę"
Ciągle jeszcze pamiętamy o 80. rocznicy powstania warszawskiego. Znakomity pokaz poświęcony temu wydarzeniu zaprezentowała grupa „Rekonstrukto”. Można było wcielić się na parę chwil w rolę powstańca, przejść szkolenie z musztrą, potrzymać karabin lub granat oraz opatrzyć rannego.
32
Mikołaje w cukrowni
W mikołajkowej atmosferze przebiegła kolejna wizyta trzecioklasistów w szkolnej izbie historycznej w ramach projektu "Całe życie z burakami". Nasi młodzi historycy z 8b opowiedzieli o życiu codziennym w czasach, gdy w Małej Wsi istniała cukrownia, a cała rolnicza okolica czerpała dochody głównie z uprawy buraków.
23
Pierwszaki uczą się patrzeć
Iluzje optyczne, patrzenie przez lupy i kalejdoskopy oraz tajemnice światła UV - to wszystko poznawały pierwszaki z pomocą rodziców na warsztatach wspieranych przez Fundację mBanku. Znakomicie poradziły sobie z zadaniami i zasłużyły na nagrodę - przeglądanie się w krzywym lustrze. A to wszystko w ramach kończącego się już projektu "Jesień z matematyką".
35
Spotkanie ze zwierzakami
W ostatni piątek 29 listopada nasi uczniowie z klas I-III wzięli udział w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez Odlotowe Pokazy. Tym razem gościliśmy w naszej szkole żółwia, jaszczurkę i węża. Podczas spotkania dzieci poznały wiele informacji i ciekawostek na temat życia tych interesujących zwierząt. Każde dziecko mogło z bliska obejrzeć naszych gości, a chętni nawet pogłaskać. Dziękujemy za wizytę i ogromną dawkę wiedzy!!
24
Planszówki z seniorkami
Gry planszowe, łamigłówki i układanki świetnie integrowały drugoklasistów i panie seniorki w Domu Senior + podczas kolejnych zajęć w ramach projektu "mSilnia" i naszej "Jesieni z matematyką" wspieranej przez Fundację mBanku.
10
Andrzejki 2024
Czwartoklasiści przygotowali dla nas ekscytujące wróżby andrzejkowe w tajemniczej scenerii dolnego korytarza. Mamy nadzieję, że wszyscy odkryli same dobre przepowiednie na przyszłość i że marzenia wkrótce się spełnią.
16
"Działaj Lokalnie" - warsztaty autoprezentacji
Panie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku poprowadziły 28 listopada warsztaty autoprezentacji dla ósmoklasistów kończące tegoroczną realizację projektu „Działaj Lokalnie”. Zdobyte umiejętności przydadzą się wkrótce w nowych szkołach.
8
Dzieciństwo bez Przemocy
W dniu finału kampanii Dzieciństwo bez Przemocy, 19 listopada, o godz. 17:00, nasza szkoła i tysiące budynków w całej Polsce rozświetliły się na czerwono, symbolizując sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci. Akcja była finałem trwającej od 8 października ogólnopolskiej kampanii społecznej Dzieciństwo bez Przemocy. Jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci oraz zachęcenie wszystkich do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy. Akcję organizuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz organizacje zrzeszone w Krajowej Koalicji na Rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka. 19 listopada obchodzony jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.
1
Dzień Pluszowego Misia
W poniedziałek 25 listopada zaroiło się w szkole od pluszaków. Przeważały miśki, ale były też psy, koty, króliki, jaszczurki, węże i ziemniaki. Maskotki przynosili nawet ósmoklasiści - wiadomo, z tego się nie wyrasta. I bardzo dobrze.
13
Archiwum Aktualności