Agata Nowak z klasy 8a uzyskała najlepszy w naszej szkole wynik z egzaminu ósmoklasisty i pamiątkową statuetkę, która będzie jej to przypominać. Niech żałują ci, którzy nie widzieli jej radości!
Aktualności
Agata mistrzynią Małej Wsi
Nasi mistrzowie
Prezentujemy osiągnięcia uczniów, którzy w roku szkolnym 2024/2025 uzyskali najwyższą średnią w szkole (6,0). Gratulujemy Wam i Waszym Rodzicom!
Miłosz Dynarek - klas 7a
Laureat Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mazowszu organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik - najlepszy wynik w powiecie płockim na poziomie klas siódmych
l miejsce w rejonie i lV miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno-Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”
l miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ogólnej „Omnibus 2025”
Finalista Konkursu Matematycznego Continuum 2025 dla uczniów szkół podstawowych
lll miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Moje supermoce”
ll miejsce w XXlX Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej z Matematyki
lll miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim poezja Jana Twardowskiego
ll miejsce w ll Gminnym Turnieju Szachowym
Awans do ll etapu Konkursu AleMózgi
Agata Nowak - klasa 8a
Finalistka Konkursu o Zdrowiu „Higieja” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty
l miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Słowa pięknie zapisane”
l miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Oratorskim Ludzie Ziemi Płockiej
lll miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Polubić poezję Władysława Broniewskiego – ucznia płockiej Jagiellonki”
l miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Poezja Jana Twardowskiego”
Adam Gaciąk - klasa 6a
Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik - najlepszy wynik w powiecie płockim na poziomie klas szóstych
Amelia Pałczyńska - klasa 8b
ll miejsce w Konkursie Międzyszkolnym dla szkół podstawowych z powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego „Mnie ta ziemia od innych droższa…”. Kategoria konkursowa – esej interpretacyjny
Gabriel Makos - klasa 8b
Uczestnik powiatowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Mazowszu organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Zakończenie roku szkolnego 2024/25
Za nami kolejny rok szkolny, przed nami zasłużone i długo oczekiwane wakacje. Dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Pracownikom i Przyjaciołom Szkoły. Życzymy bezpiecznego odpoczynku, gratulujemy osiągnięć i już nie możemy się doczekać spotkania we wrześniu :)
.Z całego serca dziękujmy naszym sponsorom: Radzie Rodziców, która ufundowała statuetki dla uczniów i absolwentów z najwyższą średnią oraz dyplomy dla wszystkich uczniów klas 1-3; Bankowi Spółdzielczemu w Małej Wsi, który ufundował nagrody finansowe dla uczniów i absolwentów ze średnią 6,0 oraz gadżety dla najlepszych uczniów; Vistula Bankowi Spółdzielczemu w Wyszogrodzie, który ufundował karty podarunkowe uczniom z najwyższą średnią 6,0; Gminie Mała Wieś dziękujemy za nagrody książkowe dla uczniów ze średnią od 4,75.
99
Zapraszamy!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/25 odbędzie się w piątek 27 czerwca na hali sportowej. Więcej informacji o tym dniu znajdziecie tutaj.
Uczniowie dojeżdżający pozostają na świetlicy do godziny 8.00.
Od 8.00 uczniami przebywającymi w szkole zaopiekują się wychowawcy.
8.00 - Msza św. dla uczniów, rodziców i nauczycieli na zakończenie roku w kościele parafialnym.
9.00 - spotykamy się na hali sportowej.
Rozkład jazdy autobusów 27 czerwca:
Autobus szkolny- P. Królikowski
Kursy poranne przywożące-bez zmian
Kursy popołudniowe rozwożące
11.50 Mała Wieś - Węgrzynowo - Stare Arciszewo - Nowe Arciszewo - Orszymowo - Borzeń-Mała Wieś
12.15 Mała Wieś - Perki - Kiełtyki - Ściborowo Skrzyżowanie - Stare Święcice - Nowe Święcice - Liwin - Lasocin - Wilkanowo - Mała Wieś
Autobus szkolny- P. Zarzycki
Kursy poranne przywożące - bez zmian
Kursy popołudniowe rozwożące:
11.50
Mała Wieś - Niździn - Nowe Gałki - Brody Małe -Stare Gałki - Chylin - Brody Duże - Węgrzynowo - Mała Wieś
Mikrobus
Kursy poranne przywożące - bez zmian
Kursy popołudniowe rozwożące:
11.50 Mała Wieś - Węgrzynowo - Przykory - Mała Wieś
12.15 Mała Wieś - Ciućkowo - Mała Wieś
Kolorowe pożegnanie ósmoklasistów
Kolejną odsłoną naszego rozstawania się z ósmoklasistami było głośne, radosne spotkanie przy pizzy w szkolnej altanie zakończone eksplozją kolorowych proszków. Pierwszoklasiści pięknie ozdobili miejsce biesiadowania swoich starszych idoli własnoręcznie pomalowanymi balonami.
13
Pożegnanie ósmoklasistów 2025
Podczas pożegnania ósmoklasistów przez ich następców z siódmych klas było wszystko, co jest nieodzowne w takiej chwili: wiersze, piosenki, pamiątki, wspomnienia, wzruszenia, śmiech i łzy, łzy, łzy... Dużo łez.
51
Sukces Miłosza
Miłosz Dynarek zajął drugie miejsce w XXIX Edycji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej organizowanej przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Płocku. Gratulujemy!
Tydzień dla Bezpieczeństwa
W całej Polsce trwa Tydzień dla Bezpieczeństwa – ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna przygotowana przez MEN we współpracy z MSWiA, MI oraz NASK. Udane wakacje to bezpieczne wakacje!
Oto kilkanaście linków, dzięki którym możemy się poczuć jeszcze bezpieczniej:
Materiały edukacyjne – Dział Profilaktyki Cyberzagrożeń NASK – PIB
Materiały edukacyjne – profilaktyka uzależnień ORE
Materiały edukacyjne – bezpieczne wakacje ORE
Materiały edukacyjne – promocja zdrowia ORE
W zdrowym ciele zdrowe ja – UMED
„Cyfrowe wieczory dla rodziców”
Kampania „Uważaj! Dezinformacja”
Filmy edukacyjne Państwowej Straży Pożarnej
„Przepis na bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – KRBRD
Era (Dez)informacji – podręcznik dla nauczycieli
Proponujemy również szybką powtórkę z bezpieczeństwa.
Przypominamy o tym, jak bezpiecznie jeździć na hulajnogach elektrycznych.
Warsztaty z przedstawicielkami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na temat emocji, złości i agresji.
Egzamin na kartę rowerową zdali wszyscy czwartoklasiści.
Międzyszkolny Konkurs "Moje Zdrowie To Skarb" przypomniał, że warto zadbać o siebie.
Dziewczęta z klasy 5a zaśpiewały o bezpieczeństwie w Internecie.
Pan Marian Kuć z MSCDN w Płocku poprowadził szkolenie "Bezpieczni w cyberprzestrzeni".
O bezpieczeństwie w Sieci przypomnieli nam również pracownicy firmy NEXERA.
Odwiedziliśmy również Komendę Miejską Policji w Płocku.
Bezpieczna jazda na hulajnogach
Warto pamiętać o przepisach, odpowiednim stroju i bezpiecznej jeździe na hulajnogach elektrycznych. Zobaczcie, co o tym myślą szóstoklasiści.
Zasłużone błogie leniuchowanie
Już wkrótce Dzień Piżamy, Koca, Waty Cukrowej i Długich Przerw będzie ogłoszony świętem państwowym. A na razie z inicjatywy nieco już rozleniwionych ósmoklasistów to doniosłe wydarzenie przeżywaliśmy 18 czerwca w naszej szkole. Po całym roku - należy się!
22
Wycieczka do Wrocławia
16. i 17. czerwca uczniowie klas: 2ab, 4 oraz 6a podziwiali stolicę Dolnego Śląska. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Afrykarium, ale deszcz pokrzyżował nam trochę plany, bo wiele zwierząt się schowało. Kolejnym punktem programu były tańczące w rytm muzyki fontanny, a następnie spacer po zachwycającej starówce i wizyta w równie zachwycającej auli Uniwersytetu Wrocławskiego. Drugi dzień rozpoczęliśmy akcentem patriotycznym, podziwiając Panoramę Racławicką. Następnie zwiedziliśmy Hydropolis, uświadamiając sobie, jak ważną rolę w świecie odgrywa woda. Wrocław to naprawdę piękne miasto!
21
Lekcja historii dla SENIOR+
Po raz kolejny poprowadziliśmy lekcję historii dla pań emerytek z Dziennego Domu SENIOR+. Tym razem tematem były dzieje jedzenia: ziemniaków, truskawek, lodów, kiszonej kapusty i innych przysmaków. Na koniec seniorki z pomocą piątoklasistek ozdobiły kolorowymi wzorami przydatne w kuchni ściereczki.
26
Warsztaty z GOPS
17 czerwca panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej poprowadziły interesujące warsztaty dla siódmo- i ósmoklasistów. Tematem była profilaktyka uzależnień oraz kontrola złości i frustracji, z którymi często nie radzą sobie młodzi ludzie.
14
Bal ósmoklasistów
Tegoroczny bal ósmoklasistów zapamiętamy na długo. Perfekcyjny polonez, wzruszające przemowy, wspaniała zabawa, uśmiechnięci uczniowie, przejęci rodzice (którym bardzo dziękujemy), zachwyceni goście, dobra muzyka i pyszne jedzenie. Zobaczcie sami!
100
Wycieczka do czterech stolic środkowej Europy
Wycieczka do czterech stolic środkowej Europy (Bratysława, Budapeszt, Wiedeń, Praga)
(02 - 07.06.2025 r.)
Dzień 1.
Rankiem drugiego czerwca 2025 r., nieco po godzinie 4:00, wraz z koleżankami i kolegami z Dzierżanowa i Podgórza, wyruszyliśmy w długą i męczącą, choć jak się później okazało - wartą tego podróż. Naszym pierwszym celem była stolica Słowacji - Bratysława. W okolicach godziny 15:00 zjawiliśmy się na miejscu, gdzie przez kilka kolejnych godzin zwiedzaliśmy okoliczne atrakcje w towarzystwie świetnego przewodnika, który pokazał nam starszą część Bratysławy. Z punktu widokowego obok Zamku Bratysławskiego mogliśmy ujrzeć słynne UFO zamieszczone na samym szczycie wieży połączonej z mostem SNP, którego konstrukcja, jak na czasy komunistyczne, jest wyjątkowo złożona. Dalej jednak poszliśmy obejrzeć sam Zamek Bratysławski i poznać szerzej jego historię, a nawet weszliśmy do lochów, gdzie zobaczyliśmy długą studnię, budowaną aż 90 lat! Mieliśmy okazję również poznać pomniki kilku istotnych i legendarnych postaci, takich jak Świętopełk Morawski, pomnik czarownicy, oraz polskiego księdza św. Gorazda - ucznia świętych Cyryla i Metodego. Na koniec zwiedzania mieliśmy chwilę czasu wolnego na Starym Mieście, gdzie wielu z nas spróbowało słynnej kofoli z beczki i ciasta z kasztanami. Było pysznie! Potem pojechaliśmy do naszego pierwszego punktu noclegowego, gdzie czekała na nas smaczna słowacka obiadokolacja.
Dzień 2.
Drugiego dnia, tuż po śniadaniu, pojechaliśmy do Budapesztu, przez wielu z nas najbardziej wyczekiwanej stolicy ze wszystkich, które mieliśmy zwiedzić. A jeszcze przed samym zwiedzaniem udaliśmy się do hali targowej z setkami stoisk, gdzie wielu z nas znalazło pamiątki i węgierskie pyszności. Potem zaczęliśmy naszą eksplorację od jednego z najbardziej kultowych miejsc w całym mieście, czyli od Placu Bohaterów, gdzie zobaczyliśmy całą kolumnadę ze słynnymi wodzami węgierskimi. Na środku zaś widniała kolumna, na szczycie której zwykle jest pomnik Archanioła Gabriela. Dalej mogliśmy zobaczyć ogród, otaczający plac, a następnie udaliśmy się do Zamku Vajdahunyad, który miał elementy budowane w różnych stylach, np. część była barokowa, inna renesansowa, a jeszcze inna - gotycka. Łączył ten zamek razem pięć różnych stylów, a jego wygląd wywarł na nas naprawdę wielkie i pozytywne wrażenie. W okolicy zamku widzieliśmy też pomnik słynnego Anonymousa, który poproszony przez jednego z węgierskich władców, spisał w swojej księdze historię pochodzenia Węgrów. Podczas przejażdżki autokarem na Wzgórze Zamkowe, naszym oczom ukazało się parę urokliwych budynków architektury starszej i tej nowoczesnej, dla przykładu centrum edukacyjno-kulturowe Wieloryb. Gdy dotarliśmy na miejsce, chodziliśmy sobie po placu oglądając Zamek Królewski i okoliczne budowle, które razem tworzyły naprawdę piękną panoramę. Potem przeszliśmy w okolice Pałacu Prezydenckiego Sandora, gdzie widzieliśmy zmianę warty strażników, a także bramę do Zamku Królewskiego. I wreszcie jedną z ostatnich, ale dla nas najpiękniejszych budowli, okazał się Kościół św. Macieja z pięknymi zdobieniami na dachu. Widoki z tego punktu również były nieziemskie! Po kilku godzinach zwiedzania czekała na nas wielka atrakcja - rejs statkiem po Dunaju! To, co wtedy widzieliśmy na pewno utkwi w naszej pamięci na długo! Około17:00 wyjechaliśmy z Budapesztu do miejsca zakwaterowania, gdzie czekała na nas przepyszna obiadokolacja.
Dzień 3.
Po kolejnym smacznym śniadaniu mniej więcej o godzinie 9:00 wyruszyliśmy do kolejnej europejskiej stolicy. – do Wiednia. Naszą pierwszą destynacją w tym mieście był przepiękny Pałac Belveder, do którego poprowadziła nas malownicza droga przez bramę belwederską. Co prawda do wnętrza Pałacu nie weszliśmy, ale mogliśmy zauważyć jego niezwykłą barokową architekturę. Dalej naszą uwagę zwrócił ogród otaczający Belvederski Zamek i widok na miasto, jaki mogliśmy ujrzeć. Był niezwykły! Nieco później znaleźliśmy się na placu Marii Teresy, gdzie zobaczyliśmy m.in. piękne Muzeum Historii Sztuki. Przechodząc dalej udaliśmy się w okolice kompleksu pałacowego Hofburg, pięknej i niezwykle rozległej rezydencji Habsburgów, obok której znajduje się Volksgarten - różany park, w którym z dnia na dzień pojawia się coraz to więcej krzewów darowanych parkowi przez różne znane i nieznane osobistości. Dróżką przez park dotarliśmy do kościoła Minoritenkirche - wielkiej budowli w stylu gotyku, w środku którego znajduje się wiele pięknych i znaczących dla historii obrazów. Szczególnie naszą uwagę zwrócił obraz będący repliką mozaikową słynnej Ostatniej Wieczerzy. Potem poszliśmy na plac św. Michała, przy którym zlokalizowanych było dużo istotnych budynków, np. Kościół św. Michała. Później wyruszyliśmy na Wzgórze Kahlenberg, skąd widoki były wprost nieziemskie. Nasz dzień zwiedzania zakończyliśmy o godzinie 16:00. Po powrocie ponownie zjedliśmy smaczną kolację.
Dzień 4.
Następnego dnia w pełnym rynsztunku, wyjechaliśmy z pensjonatu w kierunku Brna, drugiego co do wielkości miasta Czech. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia starej części miasta, zapoznając się z jego historią. Mogliśmy zobaczyć jego historyczny wygląd na planie przed kościołem św. Tomasza. Brno jest jednym z miast europejskich, które ucierpiało najmniej w całej swojej historii. Jedyną większą szkodę wyrządził w tym miejscu Potop Szwedzki. Następnie udaliśmy się na plac św. Jakuba i do kościoła pod jego wezwaniem. Ponownie gotyk nas oczarował. Wyjątkowe okazały się przede wszystkim ogromne czarne organy. Dalej poszliśmy do centrum starego miasta, gdzie stoi przypominający pocisk pomnik, który tak naprawdę jest zegarem słonecznym. Uzyskaliśmy też od przewodnika ciekawostkę, mianowicie okazuje się, iż każdego dnia o godzinie 11:00, przez wszystkie dni w ciągu roku, z otworów znajdujących się w zegarze, wylatuje pamiątkowa szklana kula, na którą zawsze czeka wielu turystów. Ostatnim elementem przechadzki po Brnie była Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to ponownie budynek gotycki, ale tym razem znacznie masywniejszy z charakterystycznymi ostrołukowymi wieżami i oknami. Potem mieliśmy trochę wolnego czasu na zakup pamiątek z Brna. Po godzinie 15:30 wyjechaliśmy w stronę Pragi. Na miejscu byliśmy około 18:00, gdzie zjedliśmy smaczną kolację z pysznym ciastem czekoladowym.
Dzień 5.
Był to naszym zdaniem najbardziej aktywny dzień ze wszystkich. Rozpoczęliśmy go smacznym śniadankiem o godzinie 8:00, a już godzinę później pojechaliśmy do centrum, by zwiedzić Pragę. Zaczęliśmy od Klasztoru na Strahowie, który znajduje się na wzgórzu. Później schodząc na dół ze wzniesienia, przystaliśmy na punkcie widokowym z widoczną całą panoramą praską. Dalej wyruszyliśmy w kierunku Pałacu Czernińskiego, którego barokowa architektura i rozmieszczenie, a także tragiczna historia, nas zaintrygowała. Następnie przez Stare Miasto udaliśmy się do Katedry Świętego Wita na Hradczanach. Poza tym obejrzeliśmy także z zewnątrz cały Pałac Schwarzenbergów, będący częścią Zamku Praskiego i sam Zamek Praski. Katedra św. Wita zadziwiła nas swoją wielkością oraz gotyckim stylem. Wszystkie obrazy, rzeźby i opowieści jakie za sobą niosły wprawiły nas w prawdziwy zachwyt. Szczególne wrażenie zrobiły na nas ołtarze i żyrandol z aniołkiem, ale też Kaplica Świętego Wacława z pięknymi złotymi ornamentami. Dalej przeszliśmy do budynku Starego Pałacu Królewskiego, gdzie zwiedziliśmy Salę Władysławowską i inne zakamarki całej budowli. Poza tym byliśmy też wewnątrz Bazyliki św. Jerzego, gdzie według nas znajduje się najpiękniejszy ołtarz, ze wszystkich, które widzieliśmy podczas całej wycieczki. Był wprost niezwykły, ze złotymi pasmami i porcelanowymi dodatkami. Następnie poszliśmy na Złotą Uliczkę, gdzie wiele lat temu alchemicy próbowali wyprodukować złoto oraz inne metale szlachetne. Obejrzeliśmy tam między innymi pracownię alchemiczną, ale też bogatsze i uboższe sypialnie średniowieczne. Idąc dalej, przeszliśmy stamtąd do Pałacu Wallensteina, czyli barokowego pałacu w dzielnicy Malá Strana, gdzie przy okazji mogliśmy obserwować pawie w ogrodzie Wallensteinów. Następnie przeszliśmy się po słynnym Moście Karola, na którym znajduje się pomnik św. Nepomucena - duchownego, który został stracony przez króla za to, że nie chciał zdradzić tajemnicy spowiedzi królewskiej małżonki. Po zakończeniu zwiedzania, była czas na kupienie pamiątek. Zjedliśmy też knedliki, pizzę lub kołacze. Mieliśmy również okazję przejechać się praskim metrem. Potem zjedliśmy kolację z ponownie smakowitym deserem - naleśnikami z sosem truskawkowym.
Dzień 6.
Nadszedł dzień powrotu. Już o godzinie 9:00 po zjedzonym śniadaniu wyjechaliśmy z Pragi w drogę powrotną do domu. W czasie podróży nie mogłoby obyć się bez wizyty w McDonalds, więc nie ukrywamy - było smacznie. W Małej Wsi znaleźliśmy się nieco po godzinie 19:00, gdzie zakończyliśmy naszą wyprawę do 4 stolic środkowej Europy.
W imieniu wszystkich klas, a w szczególności klas ósmych, chcemy szczególnie podziękować organizatorom za wszystkie wycieczki, w których mogliśmy czynnie uczestniczyć. Nigdy tego nie zapomnimy!A.P. i Z.N.
33
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka obchodziliśmy w tym roku aktywnie: na podchodach, na lodach, na sportowo i w kinie. Dla niektórych była to okazja do wzbudzenia w sobie uczuć ojcowskich i macierzyńskich, co widać na zdjęciach.Za lodowy poczęstunek baaaaaardzo dziękujemy Radzie Rodziców.
54
Mistrzowie głoskowania
10 czerwca został rozegrany pasjonujący konkurs "Mistrz Głoskowania" dla klas l - lll. Najmłodsi z wypiekami na twarzach prezentowali tę trudną umiejętność przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy!
26
Egzamin na kartę rowerową
Dla 21 czwartoklasistów było to ważne i nieco stresujące wydarzenie, ale wszystko dobrze się skończyło. Wkrótce odbiorą karty rowerowe. Życzymy bezpiecznej jazdy.
23
Wycieczka do Łeby
Od 28 do 30 maja spędzaliśmy czas na Kaszubach i wybrzeżu Bałtyku. W Kościerzynie obejrzeliśmy potężne lokomotywy, amerykańskie samochody i przejechaliśmy się drezyną. Mnóstwa wrażeń dostarczył Dom do Góry Nogami w Szymbarku. Odwiedziliśmy Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, skansen w Klukach i wieżę widokową nad jeziorem Łebsko. W Łebie zwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych, Illuzeum, Muzeum Motyli, rozegraliśmy mecz na plaży, a nawet popłynęliśmy chińskim statkiem po Bałtyku (mocno bujało).
67
Konkurs "Kraina Książek"
29 maja gościliśmy uczestników kolejnego już międzyszkolnego konkursu czytelniczego Kraina Książek. Uczniowie klas trzecich, pracując w 3-osobowych grupach, wykonywali różnorodne zadania dotyczące przygód sympatycznego kota, bohatera lektury pt. Cukierku, ty łobuzie! Pierwsze miejsce zajęli goście z Podgórza, drugie ekipa z klasy 3a, a zaszczytne trzecie - zespół z 3b. Gratulujemy!
19
Archiwum Aktualności