„Galeria Szkół 2025” przebiegła w morskich klimatach pod hasłem „Płyń rzeką marzeń do oceanu wiedzy!”. Targi edukacyjne zgromadziły gości z kilkunastu placówek oświatowych i zaprzyjaźnionych instytucji, rodziców, a przede wszystkim siódmo- i ósmoklasistów z naszej gminy, dla których ta impreza została zorganizowana.
W piątek 28 marca 2025 r. pod hasłem „Płyń rzeką marzeń do oceanu wiedzy!” swoją ofertę zaprezentowało uczniom z naszej gminy blisko dwadzieścia placówek z Płocka, Czerwińska nad Wisła i Wyszogrodu, Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku oraz przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji. Patronat nad „Galerią Szkół” objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Finansowo wsparły nas Bank Spółdzielczy w Małej Wsi oraz Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej w Małej Wsi. Patronem medialnym edukacyjnego przedsięwzięcia był „Tygodnik Płocki”. Tegoroczna impreza była już szóstą organizowaną przez Szkołę Podstawową w Małej Wsi. Poprzednie odbywały się w pomysłowej i atrakcyjnej dla uczniów formule. Również w okresie nauki zdalnej udało się przeprowadzić „Galerię Szkół” w formie prezentacji, filmów i spotkań online. Z końcem pandemii impreza wróciła do tradycyjnej formy i na nowo od czterech lat gromadzi przedstawicieli kilkunastu szkół ponadpodstawowych oraz uczniów i nauczycieli kilku podstawówek z terenu gminy Mała Wieś.
Targi rozpoczęła dyrektor szkoły Kalina Cybulska – Filińska witając reprezentacje szkół ponadpodstawowych, młodzież ze szkół podstawowych w Dzierżanowie, Orszymowie, Podgórzu i Małej Wsi, nauczycieli oraz gości, wśród nich wójta gminy Mała Wieś Albina Dynarka, przewodniczącego rady gminy Mała Wieś Bartłomieja Wiktorzaka, dyrektor Banku Spółdzielczego w Małej Wsi Annę Jóźwiak, dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku Mariusza Pieniaka, zastępcę Wojewódzkiego Komendanta OHP w Warszawie Roberta Idzikowskiego, przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji w Płocku, opiekunów delegacji szkół podstawowych z gminy Mała Wieś, nauczycieli i młodzież z przybyłych szkół ponadpodstawowych oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Małej Wsi z przewodniczącą Agnieszką Kopera.
W części artystycznej wystąpił szkolny chór gospodarzy imprezy oraz goście - wokaliści z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Do podziękowań wręczanych gościom na uroczystym otwarciu przez panią dyrektor dołączone zostały estetyczne pamiątki nawiązujące do motta imprezy. Zebrani mieli również okazję obejrzeć występ naszych młodych akrobatek i pokazy sprawnościowe w wykonaniu uczniów mundurowego I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku i I LO PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku.
Po oficjalnym rozpoczęciu grupki siódmo- i ósmoklasistów z nauczycielami - przewodnikami rozeszły się po salach i korytarzach, gdzie swoje stoiska i prezentacje przygotowały szkoły ponadpodstawowe. Pozwoliło to na dobry kontakt, rozmowy, pytania i wspólną zabawę. Udział w imprezie wzięło dziewiętnaście szkół: I Liceum Ogólnokształcące PUL im. Pułku Strzelców Konnych w Płocku, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Płocku, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Płocku, Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, Zespół Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka” w Płocku, TEB Edukacja Płock, IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego w Płocku, Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa. A.J. Nowowiejskiego w Płocku, I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku, Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku, Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Płocku, I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego w Płocku, VII Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Macieszy w Płocku, Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku, Mazowieckie Technikum Innowacji w Płocku oraz Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą. Pomysłowość uczestników i formy przekazu oferty edukacyjnej były bardzo różnorodne: od pogadanek, prezentacji, poczęstunków gastronomicznych, przez pokazy sprawnościowe szkół mundurowych, eksperymenty chemiczne i układanie fryzur, aż po ćwiczenia z zakresu samoobrony. Niezależnie od formy pokazom towarzyszył wysoki poziom merytoryczny, co doceniali uczniowie i ich wychowawcy. Sporą część goszczących na imprezie uczniów szkół ponadpodstawowych stanowili absolwenci naszej placówki. Miła i owocna atmosfera „Galerii Szkół” a także nawiązane kontakty pozwalają mieć nadzieję na spotkanie się z tegorocznymi i nowymi uczestnikami w przyszłych latach oraz cykliczną kontynuację targów edukacyjnych, które po raz kolejny okazały się udane i pożyteczne.
DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!