15 listopada razem z tysiącami szkół w całej Polsce i za granicą obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to już czternasta odsłona pożytecznej akcji edukacyjnej w formie zabawy.
Warsztaty fotograficzne - "Działaj Lokalnie"
15 listopada pan Michał Czwartek opowiedział o swoich pasjach fotograficznych i poprowadził warsztaty dla seniorek i uczniów w ramach projektu „Piękni, zdrowi i bogaci”. Zapraszamy do obejrzenia jego zdjęć, utrzymanych już w świątecznym nastroju. Była to również okazja do podsumowania konkursu „Zdrowo kolorowo”. Nagrody wręczyły panie Iwona Marczak i Karolina Koper od lat towarzyszące realizacjom projektu „Działaj Lokalnie”.
58
Konkurs fotograficzny "Zdrowo kolorowo"
Został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Zdrowo kolorowo” towarzyszący projektowi „Działaj Lokalnie”. Na zdjęciach pokazaliście zdrową żywność i tych, z którymi lubicie ją przygotowywać i jeść. W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajął Jeremi Barej, drugie Oliwia Smulewicz i Leon Szymczak, trzecie Blanka Brzoza i Karolina Więckowska. Wśród starszych uczniów zwyciężyły Julia i Dorota Kokosińskie, drugie miejsce zajął Karol Miszczyński, a trzecie Bruno Brzoza. W konkursie wystartowały też przedszkolaki – Eryk i Franciszek Miszczyńscy zajęli równorzędne pierwsze miejsce. Gratulujemy!
15
Wieczornica patriotyczna
Niepodległość uczciliśmy tradycyjną wieczornicą patriotyczną dla uczniów i rodziców, na której oprócz piątoklasistów i szkolnego chóru wystąpiło rodzicielskie trio gitarowo – wokalne: panie Żaneta Nowakowska i Ewelina Sutkowska oraz pan Dariusz Kokosiński. Publiczność była zachwycona, czekamy na kolejne koncerty.
31
Młodzi projektanci mody
Matematyka przydaje się również w modzie. Szóstoklasiści zaprojektowali i pomalowali według własnych pomysłów kilkadziesiąt koszulek w ramach projektu „Jesień z matematyką” dofinansowanego przez mFundację. Na ubraniach pojawiały się figury geometryczne, wzory matematyczne, ulubione liczby, łamigłówki, pierwiastki i potęgi.
27
Koncert "Wolność wczoraj i dziś"
W ramach Rajdu Niepodległościowego Szlakami Legionistów Płockich „Łaziki” wzięły udział w koncercie „Wolność wczoraj i dziś”. Obył się on 11 listopada o godzinie 16.00 w Gminnym Centrum Kultury MultiOsada. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory, które towarzyszyły pokoleniom powstańców i stanowią nieodłączną część polskiego dziedzictwa patriotycznego.
3
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
Poczet sztandarowy reprezentował nas podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Wzięliśmy udział we mszy świętej, a następnie poczty i mieszkańcy przemaszerowali pod pomnik na skwerze przyszkolnym, gdzie kwiaty złożyli przedstawiciele władz Gminy Mała Wieś.
27
Ślubowanie pierwszoklasistów 2024
6 listopada prawie czterdzieścioro pierwszaków złożyło uroczyste ślubowanie w obecności swoich rodziców. Pierwszoklasiści z pomocą chóru zaprezentowali również piękny program artystyczny. Nie obeszło się bez gratulacji, życzeń i podarków od Pani Dyrektor, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego oraz słodkiego poczęstunku.
92
Matematyka w parku i w kuchni
Nadal szukamy liczb w różnych dziedzinach życia w ramach projektu „Jesień z matematyką”, tym razem w trakcie gry terenowej w parku oraz przygotowując potrawy z paniami emerytkami z Domu Senior+. Mierzyliśmy odległości, drzewa i obierki od jabłek, ważyliśmy koktajle, liczyliśmy objętość składników. I ceny na paragonach…
38
Sport i statystyka - projekt mSilnia
Za nami pierwsze moduły projektu "Jesień z matematyką" w ramach programu mSilnia finansowanego przez mFundację. Czwartoklasiści poszukiwali matematyki w sporcie, a ich starsze koleżanki i koledzy bawili się w statystyków przeprowadzając badania ankietowe w małowieskich instytucjach. Odwiedzili Ośrodek Zdrowia, Urząd Gminy, GCK MultiOsada, Dom Senior+, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Bank Vistula.
33
Konkursy matematyczne - zapraszamy!
Zapraszamy do udziału w konkursach w ramach projektu mSilnia. Zadanie nie jest trudne: trzeba ułożyć łamigłówkę lub nagrać filmik o tematyce związanej z matematyką.
Wycieczka do Trójmiasta - projekt "Podróże z klasą"
W ramach projektu „Podróże z klasą” spędziliśmy trzy pogodne jesienne dni nad Bałtykiem poznając kulturę i główne atrakcje turystyczne Trójmiasta i Mierzei Wiślanej. W Gdańsku uczestnicy wzięli udział w grze miejskiej „Tajemnice średniowiecznego portu” i odwiedzili Muzeum Bursztynu. W Gdyni zwiedzili Skwer Kościuszki, żaglowiec „Dar Pomorza” oraz złożyli wizytę w Akwarium Gdyńskim. W Sopocie uczestnicy odbyli spacer po molo i zwiedzili najciekawsze zakątki miasta. W Kątach Rybackich w Muzeum Zalewu Wiślanego zobaczyli wyposażenie dawnego warsztatu szkutniczego i stare łodzie rybackie oraz spędzili czas nad morzem. Wzięli również udział w grze terenowej „Poszukiwacze bursztynowych skarbów” z wykorzystaniem lokalizatorów GPS, map topograficznych i wykrywaczy metali.
66
Wycieczka do Energylandii
18 października 31 uczniów z klas 6,7,8 udało się po przygodę do Energylandii. To największy park rozrywki w Polsce. Już na wejściu powitał nas Hyperion - stalowa kolejka górska. Bardzo szybko, zaraz po Zadrze i Dragonie, stał się ulubieńcem naszych uczniów. Pogoda była wymarzona i młodzież mogła korzystać łącznie z ponad 130 atrakcji takich jak Abyssus, Speed, Formuła, Mars Coaster, Anaconda, Speed Water Coaster itd. Po 7 godzinach zabaw, spacerów, radości i adrenaliny uczniowie spokojnie udali sie na posiłek i wrócili do domu.
5
Czwartoklasiści w Płocku
7 października klasa 4 wybrała się z nową wychowawczynią na wycieczkę integracyjną do Płocka. Ropoczęlizśmy wzruszającym filmem „Mój przyjaciel pingwin” w kinie Helios. Następnie przejechaliśmy na starówkę. Ponieważ stolica naszego powiatu kojarzy nam się najczęściej z galeriami handlowymi, postanowiliśmy poznać nieco historię tego bardzo starego miasta, które przez chwilę było nawet stolicą Polski. Zwiedziliśmy XII-wieczną katedrę, następnie przeszliśmy urokliwą nadwiślańską uliczką pod wiekowe liceum im. Stanisława Małachowskiego. Poznaliśmy krótką historię objawień Jezusa Miłosiernego s. Faustynie i obejrzeliśmy nowo powstające sanktuarium. Zatrzymaliśmy się też pod ratuszem oraz kamienicą, w której mieszkał przez pewien czas patron naszej szkoły W.H. Gawarecki. Na koniec, udając się na posiłek do restauracji Laguna, zerknęliśmy jeszcze na budynek, w którym mieści się siedziba redakcji Tygodnika Płockiego. Pogoda dopisała, więc było naprawdę sympatycznie.
5
Archiwum Aktualności