• Dzień bez Plecaka

• Czy do szkoły trzeba koniecznie przynosić podręczniki i zeszyty w plecaku? Może by to zmienić? I tak pojawił się pomysł Dnia bez Plecaka, który obchodziliśmy 14 marca. Projekt wydawał się zwariowany, a jego wykonanie jeszcze bardziej. Pomysłowość uczniów nie zna granic, zobaczcie sami.

• Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego

• W ramach Rajdu Zima Szlakiem Powstania Styczniowego Klub "Łaziki" wziął udział we Mszy Świętej w intencji Żołnierzy Wyklętych. Potem turyści odbyli pierwszy długi wiosenny spacer. Cóż… Musimy popracować nad kondycją. Na koniec była herbatka, smakołyki i projekcja filmu o Powstaniu Styczniowym.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
          • Dzień Bezpiecznego lnternetu

• Dzień Bezpiecznego lnternetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. O zasadach bezpieczeństwa w Sieci warto przypominać nieustannie. W tym roku zrobili to w zabawny i ciekawy sposób uczniowie z klasy 7b wraz z wychowawczynią.

• Plakaty dla Ukrainy

• Chcielibyśmy pomóc Ukrainie i wyrazić swoje uczucia. Można to wspólnie narysować, tak jak wasze koleżanki i koledzy - spróbujcie!

• Zabawa ostatkowa 2022
          • Ostatki 2022

• Na problemy nie ma to jak dziecięcy uśmiech. Obejrzyjcie kilka migawek z przebierańcami z klas l - lll.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• 1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koniec II wojny światowej nie oznaczał dla nich pokoju, wierni żołnierskiej przysiędze walczyli nadal ze złem, które przyszło do nas ze wschodu, tak jak dziś na Ukrainę. Niektórzy tracili bardzo młode życie, tak jak słynna Danuta Siedzikówna "lnka".

• Rekrutacja do klas l

• Szanowni Rodzice, postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. W.H. Gawareckiego w Małej Wsi prowadzone będzie w dniach 1.03.2022 – 11.03.2022. Serdecznie zapraszamy w dniach 28.02 - 11.03 w godzinach 8.00-9.00 po odbiór niezbędnych dokumentów (tj. zgłoszeń, wniosków i deklaracji). W/w dokumenty oraz Regulamin rekrutacji dostępny jest poniżej.

• Inscenizacja "Jasia i Małgosi"
          • "Jaś i Małgosia"

• W środę 16 lutego uczniowie klasy ll b wsparci przez szkolną świetlicę zaprezentowali inscenizację bajki "Jaś i Małgosia". Występ tak się spodobał, że posypały się liczne oferty i propozycje. Już wkrótce kolejne spektakle w wykonaniu młodych aktorów. Kto nie widział, niech obejrzy film.

• Klub "Łaziki" w karnawale

• Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. ”Łaziki" kultywują tradycje, więc  najpierw wykonały maski, a potem balowały.

• Klasy I - IV życzą aktywnych i zdrowych ferii zimowych
          • Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe

• Spracowanym uczniom niewątpliwie należy się odpoczynek. A najbardziej odpręża aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Życzymy Wam zdrowych i aktywnych ferii zimowych. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, o których ciągle przypominamy Wam w szkole. Zobaczcie na zdjęciach, jak uczniowie klas l -lV wyobrażają sobie sportowy styl życia.

• Pierwszaki świętują Dzień Babci i Dzień Dziadka
          • Dzień Babci, Dzień Dziadka

• Pierwszaki w imieniu nas wszystkich wyraziły swoją miłość do Babć i Dziadków wierszami, piosenkami i tańcem. Opowiedziały też o tym, jak miło jest pójść z Dziadkiem na zakupy, gdy odbierze emeryturę. Koniecznie obejrzyjcie film.

• Okulary ClassVR
          • Okulary VR

• Za nami pierwsze spotkania z wirtualną trójwymiarową rzeczywistością oglądaną przez okulary ClassVR zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Można było spotkać gromady rekinów w oceanie, zobaczyć łańcuch DNA i bijące serce, a nawet obrócić kulę ziemską. A to dopiero początek.

• Roboty z surowców wtórnych wykonane przez pierwszoklasistów i ich rodziców
          • Pierwszaki i roboty

• R jak robot - uczniowie pierwszej klasy poznali kolejną literkę,a przy okazji takie trudne pojęcia, jak recykling i surowce wtórne. Wspierani przez swoich rodziców, postanowili udowodnić, ze robota można zrobić ze wszystkiego, co jest pod ręką.

• Mikołajki i Wigilia w 4a

• Klasa 4a rozpoczęła przygotowania do Wigilii już na początku grudnia. Wtedy ubraliśmy choinkę i zrobiliśmy inne dekoracje. Sami bawiliśmy się w Mikołaje. A w Wigilię tradycyjnie mieliśmy opłatek, choć każdy przełamał się sam ze sobą, żeby i tradycję zachować i reżim sanitarny.

• Wycieczka do Kołacinka

• Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku odwiedziły 17 grudnia dzieci z klasy 2a, 4a i 4b. Oglądaliśmy ścieżkę z baśniami, domy Świętego Mikołaja i jego wschodniego znajomego Dziadka Mroza oraz Szopkę Bożonarodzeniową. Poza tym zmieliliśmy nasze złe uczynki w świątecznym młynie i wybiliśmy po jednym śnieżku w mennicy. Mikołaj uznał,  że zasłużyliśmy na osobiste z nim spotkanie i ozdobienie pamiątkowej bombki.

• Rajd do Miejsc Pamięci Narodowej

• Rajd do Miejsc Pamięci Narodowej odbył się w naszej szkole 11 grudnia.  Ponieważ aura była zimowa, świeczkę ku czci bohaterów zapaliliśmy symbolicznie przed pomnikiem przy szkole. Potem wykonaliśmy lampiony łącząc hołd poległym z tradycją Bożego  Narodzenia.

• Jasełka - Boże Narodzenie 2021
          • Jasełka

• Jak zawsze przed Bożym Narodzeniem na scenie w podziemiach zagościła Święta Rodzina oraz zaroiło się od pastuszków, aniołów i królów z szóstej klasy, którzy przybieżeli do Betlejem. Wszystko po to, by cieszyć się nadchodzącymi świętami i pokolędować razem z chórem.